کد خبر:43750 | 9:07:35 - شنبه 11 جولای 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۰ استان کشور درگیر مبارزه با ملخ صحرایی
۱۰ استان کشور درگیر مبارزه با ملخ صحرایی
سید کمال‌الدین میرجعفریان گفت:۱۰ استان کشور درگیر مبارزه با ملخ صحرایی هستند و موضوع مبارزه با این آفت از سال ۹۸ و در شرایطی که درگیر سیل بودیم، برنامه‌ریزی شده است.

شعار سال:معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت: ۱۰ استان کشور درگیر مبارزه با ملخ صحرایی هستند.

علی مراد سرافرازی، امروز چهارشنبه ۱۱ تیر در نشست ستاد عالی گیاه پزشکی خراسان جنوبی که با محوریت مبارزه با آفت ملخ صحرایی برگزار شد، اظهار کرد: باید توجه داشت که مقابله به تنهایی از عهده جهاد کشاورزی خارج است و اگر همه دستگاه‌های استان بسیج نشوند، طی سه ماه آینده با یک بحران جدی مواجه خواهیم بود.

سید کمال‌الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی نیز گفت: مبارزه با آفت ملخ صحرایی مانند بیماری کرونا به حمایت، پشتیبانی و عزم ملی نیاز دارد و با اعتبارات ناچیز استانی نمی‌توان با بحران مقابله کرد.

خبر جدید  خرید توافقی زرشک از کشاورزان خراسان جنوبی آغاز شد

وی اظهار کرد: چهار شهرستان نهبندان، درمیان، سربیشه و زیرکوه در این استان درگیر مبارزه با ملخ صحرایی هستند و موضوع مبارزه با این آفت از سال ۹۸ و در شرایطی که درگیر سیل بودیم، برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: جهاد کشاورزی استان باید بر مبنای تکلیفی که برای دستگاه‌ها مشخص شده است، حمایت و پشتیبانی لازم را انجام داده و فرمانداران نیز برای اثربخشی موضوع مقابله با ملخ صحرایی، برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشند و نیازمندی‌ها را گزارش کنند.

خبر جدید  دلجویی از مصدومان و بازماندگان حادثه تصادف اتوبوس سربیشه

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: پروسه مبارزه باید روشن و همه مراحل تبدیل به شیوه‌نامه شده و امکانات، متناسب با میزان درگیری هر منطقه اختصاص داده شود تا منابع و انرژی نیروی انسانی هدر نرود.

وی تصریح کرد: نیروی انسانی، تجهیزات و ماشین‌آلات با همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی، بسیج سازندگی و نیروهای نظامی تامین خواهد شد و اگر همراهی وزارتخانه و حمایت ملی را داشته باشیم، می‌توان به مدیریت بحران امیدوار بود.

خبر جدید  ظرفیت معلم ها در محرومیت زدایی به کارگیری می شود

در این نشست که با حضور نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران چهار شهرستان و مدیران استانی برگزار شد، آخرین وضعیت مبارزه با ملخ صحرایی و مشکلات پیش‌رو مورد بحث و تصمیم‌گیری قرار گرفت.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار ۱۱ تیر ۹۹، کد خبر:۹۹۰۴۱۱۰۸۸۱۶،www.isna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب