کد خبر:43606 | 9:03:02 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مبارزه با ملخ‌های صحرایی در خراسان‌جنوبی نیازمند اعتبار ۳۲ میلیاردی است
مبارزه با ملخ‌های صحرایی در خراسان‌جنوبی نیازمند اعتبار ۳۲ میلیاردی است
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: ۳۲ میلیارد تومان منابع برای پایش و تجهیز ناوگان مقابله با ملخ صحرایی نیاز است که این نیاز به سازمان حفظ نباتات کشور منتقل و درخواست امکانات و تجهیزات لازم شده است.

شعار سال: مهدی یوسفی صبح امروز در ارتباط زنده اینستاگرامی با خبرنگاران، اظهار داشت: مبارزه با ملخ صحرایی به‌صورت بین‌المللی مورد توجه قرار گرفته و در حال حاضر حدود ۵۷ کشور مورد تهاجم ملخ صحرایی قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۹ اولین مورد آلودگی به ملخ صحرایی در تاریخ چهارم اردیبهشت‌ماه شناسایی شد، بیان داشت: هم‌اکنون چهار شهرستان زیرکوه، نهبندان، درمیان و سربیشه درگیر ملخ‌های صحرایی هستند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۵۰ هزار هکتار از عرصه‌های استان آلوده به ملخ صحرایی شده است، بیان داشت: شهرستان نهبندان با ۱۷ هزار و ۲۸۳ هکتار دارای بیشترین سطح آلودگی ملخ‌های صحرایی است.

خبر جدید  تلاش فعالان حوزه دامپزشکی موجب شد که خراسان‌جنوبی نام استان پاک را به خود بگیرد

یوسفی به سطح آلودگی دیگر شهرستان‌های درگیر پرداخت و عنوان کرد: در شهرستان سربیشه یک هزار و ۸۷۰ هکتار، شهرستان زیرکوه یک هزار و ۱۱۰ هکتار و در شهرستان درمیان نیز ۲۷ هکتار به این آفت آلوده شده است.

وی با اعلام اینکه تاکنون سطح مبارزه با آفت ملخ در ۲۰ هکتار از عرصه‌های طبیعی و کشاورزی در استان خراسان‌جنوبی انجام شده، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود تا ۲۵ هزار هکتار مبارزه با این آفت را در استان داشته باشیم.

شبکه‌های مراقبت و گروه‌های دیده‌بانی در مناطق مختلف استان مشغول پایش و رصد شرایط از نظر وجود ملخ‌های صحرایی هستند
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از پایش ۲۵۰ هزار هکتار از مراتع استان به‌منظور مبارزه با آفت ملخ صحرایی خبر داد و گفت: شبکه‌های مراقبت و گروه‌های دیده‌بانی در مناطق مختلف استان مشغول پایش و رصد شرایط از نظر وجود ملخ‌های صحرایی هستند.

خبر جدید  ۲۰ میلیون لیتر سهمیه سوخت برای خراسان جنوبی تعیین شد

یوسفی مطرح کرد: ۲۰ میلیارد تومان برای مبارزه با هجوم ملخ صحرایی از سوی سازمان مدیریت بحران کشور تصویب شد و این اعتبار با توجه به سطح آلوده هر استان توزیع خواهد شد که با توجه به پیگیری‌های انجام شده اعتبار خوبی برای خراسان‌جنوبی در نظر گرفته شده است.

خراسان‌جنوبی تا سه سال دیگر برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی درگیر خواهد بود
وی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی تا سه سال دیگر برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی درگیر خواهد بود، مطرح کرد: ۳۲ میلیارد تومان منابع برای پایش و تجهیز ناوگان مقابله با ملخ صحرایی نیاز است که این نیاز به سازمان حفظ نباتات کشور منتقل و درخواست امکانات و تجهیزات لازم شده است.

خبر جدید  بازشدن پای پزشک متخصص به حوزه زباله گرد‌ها

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹، کد خبر: ۱۳۹۹۰۳۱۷۰۰۰۳۳۷، www.farsnews.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب