کد خبر:44124 | 22:24:20 - جمعه 11 دسامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش ۴۱ درصدی بارش‌های پاییزی در خراسان جنوبی
افزایش ۴۱ درصدی بارش‌های پاییزی در خراسان جنوبی
بزودی بخش مراقبتهای ویژه بزرگسالان در بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی طبس راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی هواشناسی استان گفت: براساس اعلام مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی کشور، از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون (از ابتدای مهر ۹۹) در استان به طور میانگین ۲۵ میلیمتر باران باریده که در سال آبی گذشته ۱۸ میلیمتر و در بلند مدت ۱۲ میلیمتر ثبت شده است.

خبر جدید  انتقال 4 مصدوم سانحه محور نهبندان – زاهدان به بیرجند

آقای نخعی با بیان اینکه این مقدار  نسبت به مدت مشابه پارسال به طور میانگین ۴۱ درصد افزایش دارد، افزود: بیشترین بارش ثبت شده در این مدت مربوط به شهرستان خوسف با ۳۸ میلیمتر بوده که نسبت به  مدت مشابه سال گذشته حدود ۸۲ درصد افزایش دارد.

وی با بیان اینکه کمترین مقدار بارش ثبت شده از ابتدای سال زراعی تاکنون مربوط به شهرستان قائنات است، گفت: در این مدت در این شهرستان حدود ۱۹ میلیمتر باران ثبت شده که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۵۹ درصد کاهش داشته است.

خبر جدید  به صدا درآمدن زنگ هشدار کرونا در خراسان جنوبی

رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی هواشناسی استان مقدار بارش ثبت شده در مرکز استان را نیز حدود ۲۰ میلیمتر عنوان کرد و افزود: این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۱ درصد کاهش دارد و این درحالیست که در این مدت سال گذشته ۳۳ میلیمتر باران در بیرجند باریده است.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  افزایش اهدا کنندگان عضو به 19 نفر در خراسان جنوبی
0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها:


داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب