کد خبر:43608 | 9:03:12 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افتتاح‌ فاز نخست مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی بیرجند
افتتاح‌ فاز نخست مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی بیرجند
نخست مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی بیرجند افتتاح و قرارداد راه اندازی این مرکز اردیبهشت ماه سال گذشته با حمایت معاونت علمی و فناوری امضاء شد و امروز با پایان کار تجهیز این مرکز فعالیت خود را آغاز می‌کند. فاز نخست این مرکز در فضای ۶۰۰ متر مربع با استقرار ۱۵ شرکت دانش بنیان و استارتاپی راه اندازی می‌شود. از ویژگی‌های این مرکز استقرار آن در فضای آموزشی و پیوستگی‌اش با دانشگاه است. پس ارتباط و تعامل دانشجویان و اساتید با کسب و کارها رونق می‌گیرد و به نوعی حرکت به سوی دانشگاه‌های نسل سومی و نوآور را شتاب می‌دهد.

شعار سال: معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با استقبال استاندار و جمعی از مسئولان استان وارد بیرجند شد. شتاب دادن به حرکت‌های فناورانه فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری در این سفر دنبال می‌شود. در همین راستا ستاری در نخستین بخش از سفر خود به دانشگاه بیرجند می‌رود و از نزدیک با فعالیت فناوران و محققان این مرکز آشنا می‌شود.

همچنین در این سفر فاز نخست مرکز نوآوری دانشگاه صنعتی بیرجند افتتاح و قرارداد راه اندازی این مرکز اردیبهشت ماه سال گذشته با حمایت معاونت علمی و فناوری امضاء شد و امروز با پایان کار تجهیز این مرکز فعالیت خود را آغاز می‌کند. فاز نخست این مرکز در فضای ۶۰۰ متر مربع با استقرار ۱۵ شرکت دانش بنیان و استارتاپی راه اندازی می‌شود. از ویژگی‌های این مرکز استقرار آن در فضای آموزشی و پیوستگی‌اش با دانشگاه است. پس ارتباط و تعامل دانشجویان و اساتید با کسب و کارها رونق می‌گیرد و به نوعی حرکت به سوی دانشگاه‌های نسل سومی و نوآور را شتاب می‌دهد.

خبر جدید  تخصیص صد درصدی اعتبارات خراسان جنوبی

افتتاح مراکز رشد فردوس و طبس

افتتاح ساختمان جدید مرکز رشد واحدهای فناور در شهرستان فردوس اتفاق دیگری است که در این سفر می‌افتد تا از ظرفیت نیروی انسانی بهره مناسبی برده شود. این مرکز با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری تجهیز شده اس و بیش از ۳۰ شرکت دانش بنیان و هسته فناور در آن می‌توانند مستقر شوند. ستاری از طریق ویدئو کنفرانس این مرکز را افتتاح می‌کند.

خبر جدید  اختصاص 200 میلیون تومان به خوابگاههای دانشگاه صنعتی بیرجند

همچنین در این سفر این بهره برداری از ساختمان جدید مرکز نوآوری طبس نیز انجام می‌شود و با استقرار چند شرکت فناور این مرکز فعالیت خود را آغاز می‌کند تا در گام‌های بعدی تجهیز کامل آن انجام شود. این افتتاح نیز به صورت ویدئو کنفرانس توسط معاون علمی و فناوری رییس جمهوری انجام می‌شود.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر خود به استان خراسان جنوبی به پارک علم و فناوری این استان می‌رود و از دستاوردهای فناورانه و نوآورانه شرکت‌های مستقر در پار بازید می‌کند. پس از آن نیز مراسم بهره برداری صندوق پژوهش و فناوری استان مستقر در پارک علم و فناوری برگزار می‌شود. این صندوق وظیفه حمایت از فناوران و نوآوران را دارد.

خبر جدید  بازگشایی مرز گمرگ یزدان خراسان جنوبی در آینده نزدیک

پس از آن معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از مرکز رشد و تیم‌های مستقر در دانشگاه آزاد بیرجند به عنوان بخشی دیگر از بازیگران و فعالان زیست بوم استان بازدید می‌کند. بازدید از تیم‌های فناور دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز از دیگر برنامه‌های این سفر است.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازپایگاه اطلاع‌رسانی دولت ،تاریخ انتشار:۱۲خرداد۱۳۹۹،کد خبر:۳۴۰۱۵۲،www.dolat.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب