کد خبر:223 | 20:38:46 - یکشنبه 7 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۵ درصد میزان هدررفت واقعی آب در خراسان‌جنوبی
۲۵ درصد میزان هدررفت واقعی آب در خراسان‌جنوبی
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی هدررفت واقعی آب را در استان ۲۵ درصد دانست و گفت: بیش از ۲۵ درصد شبکه توزیع آب استان دارای عمر بیش از ۲۵ سال است که باید تعویض شود. شعار سال: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی هدررفت واقعی آب را در استان ۲۵ درصد دانست و گفت: بیش […]

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی هدررفت واقعی آب را در استان ۲۵ درصد دانست و گفت: بیش از ۲۵ درصد شبکه توزیع آب استان دارای عمر بیش از ۲۵ سال است که باید تعویض شود.

شعار سال: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی هدررفت واقعی آب را در استان ۲۵ درصد دانست و گفت: بیش از ۲۵ درصد شبکه توزیع آب استان دارای عمر بیش از ۲۵ سال است که باید تعویض شود.

«مهدی هاشمی‌مقدم»  با بیان این‌که شرکت آب و فاضلاب استان در ۲۴ شهر استان خدمات ارائه می‌دهند، گفت: سه شهر طبس مسینا، قهستان و گزیک در سال گذشته از شرکت آب و فاضلاب روستایی تحویل این مجموعه شده است.

وی با بیان این‌که ۲۶۰۰ کیلومتر طول خطوط انتقال و توزیع آب استان است، افزود: آب استان از ۱۳۴ حلقه چاه تأمین می‌شود که همه دشت‌های استان با بیلان منفی مواجه است.

خبر جدید  سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به خراسان‌جنوبی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی با بیان این‌که در شرایط کنونی باید مدیریت تقاضا مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در این راستا انجام شده انجام عملیات نشتیابی بوده که سبب کاهش هدررفت آب شده است، چون برخی مناطق دارای بافت شنی است و ترکیدگی‌ها مشخص نیست.

هاشمی‌مقدم نصب فشارشکن را یکی دیگر از اقدامات این مجموعه برای مدیریت تقاضا برشمرد و افزود: با توجه به اختلاف ارتفاع موجود در شبکه تاکنون ۲۲ شیرفشارشکن در سطح استان نصب شده است.

وی ادامه داد: هم‌چنین برای کاهش هزینه‌های مشترکان سیستم تله‌متری در استان اجرا شده و وضعیت تأسیسات مورد رصد قرار می‌گیرد تا نواقص برطرف شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی از توسعه سیستم‌های مراقبت تصویری برای تأسیسات، نصب تأسیسات کنترل فشار و هوشمندسازی شبکه از جمله برنامه‌های در دست اجرای این مجموعه عنوان کرد.

خبر جدید  مسابقه ویلچررانی و طناب کشی مددجویان بهزیستی قاین + آلبوم

هاشمی‌مقدم هدررفت واقعی آب را در استان ۲۵ درصد برشمرد و افزود: بیش از ۲۵ درصد شبکه توزیع آب استان دارای عمر بالای ۲۵ سال است که باید تعویض شود.

آب بیرجند در محدوده استاندارد ملی است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی در پاسخ به پرسشی در خصوص وضعیت کیفی آب بیرجند اظهار کرد: استاندارد ملی کیفیت شیمیایی آب را مشخص کرده است و آب بیرجند در محدوده استاندارد ملی است و بحث گوارایی آب مطرح است‌.

هاشمی‌مقدم در خصوص بحث جداسازی آب فضای سبز از آب شرب نیز با بیان این‌که شهرداری‌ها بر اساس قانون مکلف به انجام این عملیات هستند، افزود: بر اساس گزارش‌ها شمار انشعابات فضای سبز نسبت به گذشته کاهش داشته به گونه‌ای که از ۶۵۶ انشعاب در سال ۹۵ به ۵۸۸ رشته انشعاب رسیده است.

خبر جدید  تأکید ضرغامی بر وحدت گروههای سیاسی

وی با بیان این‌که روند جداسازی آب فضای سبز از آب شرب مطلوب نیست، ادامه داد: با این حال شاهد افزایش ۱۳ درصدی مصرف آب در انشعابات فضای سبز در استان بوده‌ایم که لازم است شهرداری‌ها در این زمینه اقداماتی انجام دهند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان‌جنوبی یادآورشد: در شهرهای نهبندان، خضری دشت بیاض، اسلامیه، سرایان و مود تلاش‌های قابل توجهی در این خصوص انجام شده و در شهرهای حاجی‌آباد، طبس، عشق‌آباد و بیرجند برای جداسازی آب فضای سبز از آب شرب باید تمهیدات بیشتری اندیشیده شود.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری دانشجویان ایران ، تاریخ انتشار ۱۷دی ۹۶، کدمطلب:۹۶۱۰۱۷۰۸۶۳۳، www.isna.ir

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب