کد خبر:34680 | 2:29:51 - پنج‌شنبه 14 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۳ ‌تولیدکننده برتر بخش کشاورزی درمیان تجلیل شدند
۲۳ ‌تولیدکننده برتر بخش کشاورزی درمیان تجلیل شدند
بیرجند – ایرنا – ۲۳ تولید کننده برتر بخش کشاورزی درمیان در آیینی با حضور نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی و فرماندار این شهرستان تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا مدیر جهاد کشاورزی درمیان روز چهارشنبه در این آیین گفت: اکنون ۱۱ هزار و ۲۰۸ نفر بهره بردار بخش کشاورزی در این شهرستان مشغول فعالیت هستند و امرار و معاش۹۰ درصد جمعیت آن وابسته به کشاورزی است.
وی عنوان کرد: کل سطح زیرکشت محصولات زراعی و باغی شهرستان هشت هزار و ۲۶۵ هکتار است که از این میزان چهار هزار و ۴۰۹ هکتار محصولات زراعی و سه و ۸۵۶ هکتار محصولات باغی است و سالانه سه هزار و ۶۶۳ تن محصول کشاورزی تولید می شود.
ضیائیان احمدی بیان کرد: طبق آخرین سرشماری در مهرماه امسال ۶۱۸ کلنی زنبور عسل در این شهرستان فعال است و ۳۳ خانوار در زمینه تولید عسل فعالیت دارند.
وی با اشاره به اینکه کشاورزان شهرستان تاکنون استقبال خوبی از طرح های نوین آبیاری داشته اند، عنوان کرد: تاکنون ۲ هزار و ۱۵۰ کیلومتر سامانه نوین آبیاری در شهرستان اجرا شده که از این مقدار یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر آبیاری تحت فشار و ۹۵۰ کیلومتر آبیاری کم فشار است.
مدیر جهاد کشاورزی درمیان گفت: مطالعات اجرای سامانه نوین آبیاری در سطح یکهزار و ۸۵۳ هکتار با اعتبار دولتی سه میلیارد و ۶۵۴ میلیون ریال انجام شده و در مجموع اجرای این مطالعات در یک سوم از سطح مزارع و باغات شهرستان انجام شد.
ضیائیان احمدی با اشاره به اینکه درمیان دومین تولید کننده گوشت سفید در خراسان جنوبی است، عنوان کرد: اکنون ۱۸۵ واحد پرورش مرغ گوشتی دارای پروانه بهره‌برداری در این شهرستان فعال است و سالانه حدود ۹ هزار تن گوشت سفید در درمیان تولید می‌شود.
وی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۹ رشته قنات به طول چهار هزار و ۹۷۵ متر و با اعتبار ۸۷۲ میلیون تومان در این شهرستان مرمت شده است.
شهرستان درمیان دارای ۵۷ هزار نفر جمعیت است و با وسعت پنج هزار و ۷۹۷ کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق آن به طول ۷۰ کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
۷۵۵۶*۶۰۵۴

خبر جدید  11 طرح عمرانی در بخش گزیک درمیان به بهره برداری رسید


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب