کد خبر:620 | 15:07:13 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۷۰۰ میلیون متر مکعب روان آب هااز خراسان جنوبی خارج می شود
۷۰۰ میلیون متر مکعب روان آب هااز خراسان جنوبی خارج می شود
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا نصرآبادی پیش از ظهر یکشنبه در نشست با بهره برداران، معتمدین شهر و روستای شهرستان بشرویه اظهار داشت: فعالیت ها و برنامه های منابع طبیعی به طور مستقیم وابسته به حیات و زندگان بشر و حیوانات، جانواران و گیاهان است و پدیده هایی چون تغییرات جوی و کمی بارندگی ها موجب […]

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا نصرآبادی پیش از ظهر یکشنبه در نشست با بهره برداران، معتمدین شهر و روستای شهرستان بشرویه اظهار داشت: فعالیت ها و برنامه های منابع طبیعی به طور مستقیم وابسته به حیات و زندگان بشر و حیوانات، جانواران و گیاهان است و پدیده هایی چون تغییرات جوی و کمی بارندگی ها موجب به وجود آمدن خشکسالی و افزایش سطح بیابان ها شده است.

نصرآبادی با اشاره به شرایط پوشش گیاهی ایران افزود: سطح پوشش گیاهی ما نسبت به کل جهان بسیار کم بوده و همچنین شرایط بحرانی را از نظر آب شیرین در کشور داریم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی اظهار داشت: متاسفانه استان ما در کل کشور شرایط بدتری داشته و ما دومین استان بیابانی کشور هستیم و مجاورت با دو کویر مرکزی و لوت و ۱۹ سال خشکسالی پیاپی متاسفانه شرایط بدی را رقم زده و ما شکنندگی عجیبی را در بافت طبیعی بشرویه شاهد بوده ایم.

خبر جدید  راه اندازی کارخانه ریسندگی طبس در گرو تخصیص 7 میلیون یورو ارز

نصرآبادی گفت: جایگاه منابع طبیعی صرفا در باب واگذاری اختیارات، حفاظت زمین و سطوح ملی نیست بلکه استفاده درست از عرصه و زمین وطبیعت مهم ترین وظیفه منابع طبیعی است.

وی با اشاره به فعالیت های ویژه ای که در بخش آبخیزداری در استان انجام شده است افزود: حوزه آبخیز استان هفت و نیم میلیون هکتار است و در کنار این حوزه ها شش هزار قنات نیز به وجود آمده که موجب تقویت و افزایش کیفیت آب موجود می شود.

وی اظهار داشت: با وجود خشکسالی های اخیر، اقدامات مناسبی در زمینه کنترل روان آب ها و حوزه آبخیز صورت گرفته که بدین شکل می‌توان گام موثری در جهت مهار سیلاب ها در فصل زمستان برداشت.

خبر جدید  ۳۹ خیر مدرسه ساز خراسان جنوبی تجلیل شدند

نصرآبادی بیان کرد: سیل یکی از بلایای طبیعی است که می توان از آن به بهترین شکل ممکن بهره برد و در استان خراسان جنوبی ۸۰۰ میلیون مترمکعب روان آب داریم اما متاسفانه بیشتر این روان آب ها به سرزمین افغانستان و در شهرستان های بشرویه و سرایان به کویر منتهی می شود.

وی گفت: سالانه ۷۰ میلیون متر مکعب از روان آب های استان را توانسته ایم با احداث سیل بند و سایر اقدامات آبخیزداری مهار کنیم و در ۱۰ سال اخیر در بشرویه حداقل۲۲ مورد بند از نوع خاکی، ۳۴ مورد از نوع سنگ و سیمان و ۳۶ مورد ازنوع توری سنگی احداث شده که برای آنها ۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

خبر جدید  سفری به دیار شهدا

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی اظهار داشت: باتوجه به خشکسالی های اخیر اقدامات موثری در زمینه جنگل کاری شکل گرفت و به همین دلیل ما امروز شاهد مشکلاتی چون ورود ماسه و شن به داخل شهر نیستیم.

وی همچنین از اجرای طرح ترسیب کربن در تمامی شهرستان های استان خبر داد و افزود: به زودی اجرای چهار پروژه دیگر نیز در این زمینه را آغاز خواهیم کرد که این طرح با هدف حفظ و افزایش سطح پوشش گیاهی در حال اجرا است.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب