کد خبر:3993 | 14:36:16 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵ هزار هکتار از اراضی بیابانی خراسان جنوبی احیا شد
۵ هزار هکتار از اراضی بیابانی خراسان جنوبی احیا شد
علیرضا نصرآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور است. وی افزود: این استان ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار عرصه منابع طیبعی دارد که از این میزان ۱۲ میلیون و ۹۸۹ هزار هکتار اراضی بیابانی است. مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: برای احیای عرصه های […]

علیرضا نصرآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: خراسان جنوبی دومین استان بیابانی کشور است.

وی افزود: این استان ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار عرصه منابع طیبعی دارد که از این میزان ۱۲ میلیون و ۹۸۹ هزار هکتار اراضی بیابانی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: برای احیای عرصه های ۵ هزار هکتار اراضی بیابانی خراسان جنوبی ۳ هزار و ۹۴۲ هکتار نهال کاری انجام شده است.

نصرآبادی ادامه داد: همچنین در هزار و ۲۷ هکتار هم با مدیریت روان آب های سطحی بذرکاری و در هزار و ۲۵۰ هکتار طرح های مدیریت جنگل های دست کاشت اجرا شده است.

اختصاص حدود ۲۴ میلیارد تومان اعتبار برای بیابان زدایی خراسان جنوبی

وی از اختصاص ۲۳ میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان برای بیابان زدایی در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: تاکنون از این میزان تنها ۷ میلیارد و ۹۸۳ میلیون تومان اختصاص پیدا کرده است.

مدیرکل منایع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی همچنین از توزیع ۴۱۸ هزار اصله نهال جنگلی در استان به مناسبت هفته منابع طبیعی خبر داد و گفت: این نهال ها در شهرستان های بیرجند، طبس و اسدیه تولید شده است که به صورت رایگان در سطح استان توزیع خواهد شد.

نصرآبادی افزود: مردم، دستگاه های دولتی و خصوصی، شوراها و دهیاران می توانند برای دریافت نهال از ۱۵ تا ۲۱ اسفند به ادارات منابع طبیعی مراجعه کنند.

۴۰۰ هکتار به فضای سبز استان افزوده می شود

وی با تاکید بر اینکه این نهال ها از نوع کاج تهران، سرو شیراز، سرو خمره ای، سنجد، اقاقیا، زبان گنجشک، زیتون تلخ، ارغوان و آیلان است، بیان کرد: برای تولید آنها بالغ بر ۲۵۲ میلیون تومان هزینه شده است.

مدیرکل منایع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: پیش بینی می شود با توزیع این تعداد نهال حدود ۴۰۰ هکتار به فضای سبز استان افزوده شود.

نصرآبادی خاطرنشان کرد: همچنین امسال در نهالستان های استان ۱۵۹ هزار اصله نهال تولید شده که در سال ۹۸ و ۹۹ در سطح استان توزیع خواهد شد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به بارندگی های اخیر اشاره و تصریح کرد: بر اثر این بارندگی ها ۴  میلیون مترمکعب آب در سازه های آبخیزداری خراسان جنوبی ذخیره شد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با بیان اینکه بیشترین حجم آبگیری در سازه های آبخیزداری بندهای خاکی شهرستان طبس با ۷۰۰ هزار متر مکعب بوده است.

خبر جدید  بانویی که با صرف تمام داشته‌های خود به میدان اسلام آمد

نصرآبادی ادامه داد: شهرستان های سرایان و بیرجند در رتبه های بعدی قرار دارند و بارندگی چند روز گذشته سبب وقوع سیلاب و جاری شدن روان آب در بسیاری از نقاط خراسان جنوبی شد.

وی افزود: خراسان جنوبی حدود ۳ هزار سازه آبخیزداری شامل سد خاکی، گابیونی، سنگ و ملاتی، خشکه چین و پخش سیلاب دارد.داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب