کد خبر:3553 | 12:39:21 - چهارشنبه 28 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۵۱ درصد جرائم سایبری در خراسان جنوبی را مسائل مالی تشکیل می‌دهد
۵۱ درصد جرائم سایبری در خراسان جنوبی را مسائل مالی تشکیل می‌دهد
سرهنگ علی محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سال جاری در حوزه سایبری جرم اول خراسان جنوبی را برداشت های اینترنتی غیر مجاز تشکیل می‌دهد. رئیس پلیس فتای خراسان‌جنوبی بیان کرد: کلاهبرداری‌های رایانه‌ای، منتسب نمودن اعمال برخلاف واقعیت، مزاحمت‌های اینترنتی و انتشار فیلم خصوصی دیگران در رده‌های بعدی قرار دارند که نسبت […]

سرهنگ علی محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در سال جاری در حوزه سایبری جرم اول خراسان جنوبی را برداشت های اینترنتی غیر مجاز تشکیل می‌دهد.

رئیس پلیس فتای خراسان‌جنوبی بیان کرد: کلاهبرداری‌های رایانه‌ای، منتسب نمودن اعمال برخلاف واقعیت، مزاحمت‌های اینترنتی و انتشار فیلم خصوصی دیگران در رده‌های بعدی قرار دارند که نسبت به سال گذشته این پنج جرم افزایش داشته‌اند.

افزایش ۸۱ درصدی برداشت‌های اینترنتی غیر مجاز

محمد پور ادامه داد: در خراسان‌جنوبی برداشت‌های اینترنتی غیرمجاز نسبت به سال گذشته ۸۱ درصد، کلاهبرداری رایانه‌ای ۲۵۴ درصد، مزاحمت اینترنتی ۴۴ درصد و انتشار فیلم خصوصی ۶۲ درصد رشد داشته است.

وی افزود: از ۲۲ عنوان مجرمانه در بستر فضای مجازی ۲۶ درصد آن را برداشت‌های اینترنتی غیر مجاز و ۲۵ درصد را کلاهبرداری  رایانه‌ای تشکیل می‌دهد.

خبر جدید  زمین گیری ماشین جنگی صهیونیست در انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس

وی با اشاره به اینکه در مجموع جرائم مالی ۵۱ درصد جرائم رخ داده در بستر فضای مجازی را در خراسان‌جنوبی تشکیل می دهد، گفت: بخشی از برداشت‌های اینترنتی غیر مجاز و کلاهبرداری‌های رایانه‌ای به کسب و کارهای اینترنتی در فضای مجازی برمی‌گردد.

رئیس پلیس فتای خراسان جنوبی با بیان اینکه کسانی که می‌خواهند در فضای مجازی کسب و کار داشته باشند باید مجوزهای مربوط را از دستگاه‌های ذی ربط اخذ کنند، اظهار کرد: مجوز اول را باید از صنف و دستگاه مرتبط  بگیرند، به عنوان مثال کسی که می‌خواهد کاریابی داشته باشد باید از اداره کل کار و تعاون مجوز مربوطه را اخذ کند.

ضرورت اخذ نماد اعتماد الکترونیک برای فروشگاه های مجازی

محمد پور بیان کرد: در وهله دوم نیز اگرکسی  می‌خواهد  فروشگاه اینترنتی راه بیندازد و خرید و فروش در فضای مجازی داشته باشد باید نماد اعتماد الکترونیک یا همان «ای نماد» را از وزارت صنعت، معدن و تجارت بگیرد.

خبر جدید  مجموعه خبری 20 شبکه خاوران-13 اسفند

وی ادامه داد: کسب نماد از این این جهت ضرورت دارد که نشانه می‌دهد این فروشگاه اینترنتی یک فروشگاه با پشتوانه واقعی در فضای حقیقی است.

رئیس پلیس فتای خراسان‌جنوبی با اشاره به ممنوعیت فروش دارو و مکمل‌های ورزشی در فضای اینترنت بیان کرد: همچنین افراد در بستر اینترنت تنها  می‌توانند کالاهایی را به فروش برسانند که خرید و فروش آن در فضای حقیقی ممنوع نیست.

با فروش کالاهای قاچاق در فضای مجازی برخورد می‌شود

محمد پور ادامه داد: متأسفانه برخی از کالاهایی که در فضای مجازی به فروش می‌رسد کالای قاچاق هستند که پلیس فتا در صورت برخورد با چنین مواردی آن را به پلیس آگاهی ارجاع می‌دهد.

خبر جدید  پیام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در پی شهادت مأمور نیروی انتظامی

وی با اشاره به برخی کلاهبرداری‌ها در فضای اینترنت افزود: متأسفانه  سهل انگاری و عدم رعایت نکات اصولی موجب می‌شود که مشکلاتی برای مردم در فضای مجازی رخ دهد.

رئیس پلیس فتای خراسان‌جنوبی در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و آگاهی‌سازی  نسبت به فضای مجازی گفت: نسبت به سال گذشته تعداد جلسات آگاه‌سازی پلیس فتا  دو برابر افزایش داشته و تعداد نفرات آموزش دیده در ۱۰ ماهه سال جاری ۹۷ درصد افزایش داشته است.

محمد پور با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه‌های مرتبط با آگاه‌سازی  در زمینه فضای مجازی نیز ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، یادآور شد: افزایش جرائم سایبری در خراسان جنوبی را باید در کنار افزایش کاربران اینترنتی تحلیل کرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب