کد خبر:3963 | 12:25:11 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴.۵ میلیون تن بار در راه آهن شرق بارگیری شد
۴.۵ میلیون تن بار در راه آهن شرق بارگیری شد
حسن ماسوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این میزان بارگیری در راه آهن شرق نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد و تخلیه بار ۱۶۴ درصد رشد داشته است. وی افزود: این بارها شامل سنگ آهن، سیمان، بالاست، زغال سنگ و کنسانتره سنگ آهن بدون احتساب دو مبدا بارگیری در ایستگاه‌های سه چاهون […]

حسن ماسوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این میزان بارگیری در راه آهن شرق نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱ درصد و تخلیه بار ۱۶۴ درصد رشد داشته است.

وی افزود: این بارها شامل سنگ آهن، سیمان، بالاست، زغال سنگ و کنسانتره سنگ آهن بدون احتساب دو مبدا بارگیری در ایستگاه‌های سه چاهون و بیشه بوده است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در چند ماه اخیر و تلاش مضاعف کارکنان شاهد افزایش چشمگیر شاخص‌های حمل  بار نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

مدیرکل راه آهن شرق ادامه داد: در شاخص تخلیه بار نیز که بالغ بر ۵۵۸ هزار و ۷۴۹ تن نبوده نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیر ۱۶۴ درصدی داشته است.

خبر جدید  جهان اسلام؛ نوک پیکان حمله آمریکا است

ماسوری با بیان اینکه عمده این بارها از مبدا معادن سنگ آهن سنگان، معادن زغال سنگ پروده و تربت حیدریه بارگیری شده است، بیان کرد: این بارها به مقصدهای بندرعباس، زرین شهر اصفهان، جلال آباد کرمان، فولاد خراسان و کشور ترکمنستان حمل شدند.

وی افزود: اهمیت این چشمه بارگیری برای حمل و نقل ریلی و مزایای اقتصاد ملی و منافع جامعه از حمل این بار عظیم توسط راه‌آهن باعث شده توسعه زیرساخت‌ها، ارتقای ظرفیت شبکه ریلی و شناسایی و رفع گلوگاه‌ها مورد توجه مسئولین قرارگیرد.

خبر جدید  ثبت دو وقف جدید در شهرستان سربیشه

مدیر کل راه آهن شرق گفت: بر اساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در برنامه ششم توسعه باید حمل بار از جاده‌ها به ریل منتقل شود و در حال حاضر سالانه هفت میلیون تن سنگ آهن به فرم دانه بندی، کنستانتره و گندله از معادن فعال در سنگان استخراج و به مقاصد کارخانه‌های ذوب آهن، فولاد و بنادر جنوبی کشور برای صادرات ارسال می‌شود.

خبر جدید  بازگشت دو کتاب پس از 40 سال به کتابخانه+فیلم

وی خاطرنشان کرد: حدود ۴۰ درصد این میزان توسط راه آهن حمل می‌شود و راه‌آهن شرق بزرگترین منطقه ریلی کشور است که در محدوده سه استان خراسان رضوی، جنوبی و یزد واقع شده و در بسیاری از شاخص‌های عملکردی توانسته از نواحی با سابقه راه آهن سبقت بگیرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب