کد خبر:4073 | 12:19:07 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴۲۰ هزار اصله نهال رایگان در خراسان جنوبی توزیع می شود
۴۲۰ هزار اصله نهال رایگان در خراسان جنوبی توزیع می شود
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا نصرآبادی صبح دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: طی یک سال گذشته تلاش شده است که نگاه مردم به منابع طبیعی اصلاح شود. وی با بیان اینکه امسال محوریت کار در هفته منابع طبیعی را بر ارتباط با مردم قرار داده ایم، افزود: نشست مستقیم و صمیمانه […]

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا نصرآبادی صبح دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: طی یک سال گذشته تلاش شده است که نگاه مردم به منابع طبیعی اصلاح شود.

وی با بیان اینکه امسال محوریت کار در هفته منابع طبیعی را بر ارتباط با مردم قرار داده ایم، افزود: نشست مستقیم و صمیمانه با مردم در شهرستان های استان یکی از برنامه های شاخص اداره کل در هفته منابع طبیعی است.

پاسخگویی به مردم در اولویت برنامه ها

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی ادامه داد: ارتباط مستقیم با مردم از شنبه گذشته آغاز و تا بعد از هفته منابع طبیعی هر شب در یکی از شهرستان های استان جهت رفع مشکلات مردم با استفاده از ظرفیت های قانونی ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه امسال روز درختکاری در تمامی مزارهای شهدای گمنام شهرستان ها انجام خواهد شد، گفت: مراسم روز درختکاری مرکز استان در محل مزار شهدای جدید روستای حاجی آباد برگزار خواهد شد.

نصرآبادی با بیان اینکه نشست مشورتی و آموزشی بین همکاران و حوزه نماینده ولی فقیه از دیگر برنامه های اداره کل در هفته منابع طبیعی است، عنوان کرد: در راستای اصلاح نگرش مردم نسبت به منابع طبیعی که به شدت نیازمند آن هستیم استفاده از ظرفیت ائمه جمعات سطح استان را در دستور کار قرار داده ایم.

وی با اشاره به اینکه با تمامی ائمه جمعه های سطح استان گردهمایی برگزار خواهد شد، بیان کرد: منابع طبیعی صرفا تفکیک اراضی نیست بلکه اقدامات گسترده ای در حوزه های مختلف از جمله بیابان زدایی انجام می دهد که ائمه جمعات می توانند این اقدامات را به گوش مردم برسانند.

خبر جدید  بیداری اسلامی همه منطقه و دنیا را فرا گرفته است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری طرح مشترکی با سازمان های مردم نهاد به ویژه انجمن حامیان طبیعت شرق، اظهار داشت: برگزاری جشن جنگلانه و کاشت نهال با حضور دانش آموزان و خانواده های آن ها در منطقه بیجار، نشست کارشناسی و مردمی به عنوان محیط سالم و غبارروبی مزار شهدا از دیگر برنامه های اداره کل در هفته منابع طبیعی خواهد بود.

توزیع یک میلیون ۱۰۰ هزار اصله نهال در سال ۹۶

وی با بیان اینکه در مجموع طی سال ۹۶، یک میلیون و ۱۰۰ هزار اصله نهال در سطح استان توزیع خواهد شد، افزود: از این تعداد ۴۲۰ هزار اصله نهال غیر مثمر رایگان پس از اقامه نماز جمعه این هفته در تمامی شهرستان ها بین مردم توزیع خواهد شد و مابقی نهال ها درقالب جنگل های دست کاشت و طرح ها بیابان زدایی در اختیار دستگاه های اجرایی قرار گرفته است.

نصرآبادی ادامه داد: برپایی نمایشگاه با مشارکت سازمان های مردم نهاد در طول هفته منابع طبیعی در محل اداره کل و معرفی تولیدات سازمان های مردم نهاد از دیگر برنامه های شاخص اداره کل است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه چهار میلیون متر مکعب در سازه های آبخیزداری کنترل آبگیری ها را داشته ایم، گفت: رژه مشترک در یگان های حفاظت مرتبط با محیط زیست در روز پنجشنبه در سطح شهر بیرجند، سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه و صدور واعطای کارت همیار طبیعت برای مسئولان از جمله استاندار و نماینده ولی فقیه در استان، در روز درختکاری از دیگر اقدامات و برنامه های اداره کل در هفته منابع طبیعی است.

خبر جدید  حرکت کاروانهاي شادی در آیسک

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با بیان اینکه سرانه آب شرب در سطح بین المللی یک هزار و ۳۶۰ متر مکعب برای هر نفر است، تصریح کرد: سرانه آب شرب در کشور یک هزار و ۳۵۰ متر مکعب برای هر نفر و در استان این مقدار تنها به ۷۰۰ هزار متر مکعب به ازای هر نفر می رسد.

سرانه فضای سبز جنگلی در خراسان جنوبی کمتر از یک متر مربع است

وی با اشاره به اینکه سرانه فضای سبز طبیعی (پوشش جنگلی) در استان خراسان جنوبی کمتر از یک متر مربع است و دومین استان بیابانی در کشور هستیم، عنوان کرد: متاسفانه دو برابر متوسط جهانی فرسایش خاک داریم در استان داریم اما وضعیت استان به لحاظ گرد و غبار نسبت به برخی از استان ها بهتر است که این مهم نشان از عملکرد بسیار خوب منابع طبیعی استان است.

نصرآبادی با بیان اینکه ۸۲۰ هزار هکتار عرصه جنگل های دست کاشت بالای ۴۵ سال در استان داریم، اظهار داشت: تمام فعالیت های منابع طبیعی بر خلاف دستگاه های دیگر جنبه پیشگیرانه دارد.

خبر جدید  مسئولان جهادکشاورزی به هیچ کدام از قول ها و تعهداتشان عمل نکردند

وی ادامه داد:  بیش از ۹۶ درصد عرصه های استان متعلق به منابع طبیعی است لذا اگر مشارکت مردم در این زمینه نباشد، نخواهیم توانست تمامی این عرصه ها را تحت پوشش قرار دهیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه لطافت طبیعت اصلی انکارناپذیر است، گفت: ناسازگاری با طبیعت از جمله دخل و تصرفات و عدم درک حساسیت طبیعت موجب شرایط امروز شده است که باید جلوی آن را گرفت.

وی با بیان اینکه طرح تامین ترسیب کربن در تمامی شهرستان ها با اعتبار مصوب بالغ بر چهار میلیارد تومان مورد موافقت استانداری قرار گرفته است، افزود: عملیات اجرایی این طرح باید تا پایان تیرماه سال ۹۷ انجام شود.

۹۰هزار هکتار تاغزارهای خراسان جنوبی آلوده به شپشک سفید

نصرآبادی با اشاره به اینکه ۹۰ هزار هکتار از تاغزارهای استان آلوده به آفت شپشک سفید هستند، عنوان کرد: از مجموع تاغزارهای آلوده ۳۵ هزار هکتار بحرانی است که تا کنون کمتر از چهار هزار هکتار پاکسازی شده است.

وی با بیان اینکه برای یک میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی استان اخذ سند انجام نشده است، اظهار داشت: بر اساس تغیییر نگرش و همسویی دستگاه ها مقرر شده که با مطالفت بیشتری با موضوع زمین خواری برخورد شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب