کد خبر:3836 | 14:51:36 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۶ هزار و ۳۸۳ نوزاد در خراسان جنوبی غربالگری شنوایی شدند
۱۶ هزار و ۳۸۳ نوزاد در خراسان جنوبی غربالگری شنوایی شدند
به گزارش خبرنگار مهر، اعظم احمدی شادمهر، صبح شنبه در نشست خبری اظهار کرد: دفتر پیشگیری از معلولیت دو طرح را برای پیشگیری از معلولیت ناشی از ناشنوایی دارد. معاون توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان‌جنوبی بیان کرد: یک طرح با هدف تشخیص و شناسایی نوزادان دچار اختلال شنوایی اجرایی شده که آغاز این طرح در خراسان‌جنوبی […]

به گزارش خبرنگار مهر، اعظم احمدی شادمهر، صبح شنبه در نشست خبری اظهار کرد: دفتر پیشگیری از معلولیت دو طرح را برای پیشگیری از معلولیت ناشی از ناشنوایی دارد.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان‌جنوبی بیان کرد: یک طرح با هدف تشخیص و شناسایی نوزادان دچار اختلال شنوایی اجرایی شده که آغاز این طرح در خراسان‌جنوبی به سال ۸۷ برمی‌گردد که در همان سال اول ۱۲ درصد پوشش طرح را داشتیم.

خبر جدید  اعزام نیروهای غواصی آتش نشانی و دو تیم امدادی هلال احمر به محل حادثه بند چهکند بیرجند

احمدی شادمهر با اشاره به اینکه این طرح در سه مرحله غربالگری، تشخیص و مداخله اجرایی می‌شود، ادامه داد: این طرح در حال حاضر در کلیه زایشگاه‌ها و بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود.

وی افزود: در ۱۱ ماهه سال ۹۶ تعداد ۱۶ هزار و ۳۸۳ نوزاد در خراسان مورد غربالگری قرار گرفتند که ۹۸ درصد کل کودکان متولد شده در این مدت را تشکیل می دهد.

خبر جدید  جشن شکرگزاری برداشت عناب

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان جنوبی گفت: از این تعداد نوزاد ۶۶ نفر مشکوک به اختلال ناشنوایی وارد مرحله تشخیص شدند که ۱۲ نفر آنان مبتلا به کم شنوایی تشخیص داده شدند.

احمدی شادمهر اظهار کرد: در حال حاضر ۲۱ پایگاه دائمی، ۴ مرکز تشخیص و ۱۷ دستگاه غربالگری در خراسان‌جنوبی داریم.

خبر جدید  همایش ملی عناب خراسان‌جنوبی گامی در راستای برندسازی این محصول

وی یادآور شد: طرح دیگر ما غربالگری کودکان ۳ تا ۵ سال است که در سال جاری از دی ماه در ۴۷ مهد کودک بیرجند آغاز شد و ۹۲۰ کودک مورد غربالگری قرار گرفته و ۳۰۰ نفر به مرحله تشخیص رسیدند.    

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب