کد خبر:19939 | 9:15:20 - شنبه 22 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۵۰ هزار کلاس‌اولی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند
۱۵۰ هزار کلاس‌اولی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند
گروه اجتماعی ــ مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: امروز، ۳۱ شهریورماه ۱۵۰ هزار کلاس‌اولی و نوآموز در سطح استان سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

علیرضا نخعی، مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، گفت: امروز، ۳۱ شهریورماه ۱۵۰ هزار کلاس‌اولی و نوآموز در سطح استان سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه از این تعداد، ۸۶ هزار کلاس اولی و ۶۴ هزار نوآموز پیش‌دبستانی هستند، افزود: در سال تحصیلی جدید، آمار کل دانش‌آموزان استان به حدود ۷۲۰ هزار نفر رسیده است.
وی اظهار کرد: همه شرایط در استان برای استفاده تمامی دانش آموزان از حق مسلم آنان در باسوادی مهیا شده و امیدواریم هیچ دانش‌آموزی نباشد که از فرآیند ثبت نام و حضور در مدرسه باز مانده باشد.
نخعی با اشاره به اهمیت جایگاه سواد در آموزش و پرورش، بیان کرد: ما برای کلاس‌های کمتر از ۲۰ نفر جمعیت و حتی پایین‌تر از آن نیز کلاس درس احداث کرده‌ایم و امسال نیز قریب به ۳۰۰ مدرسه به مدارس ما افزوده می‌شود.داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب