کد خبر:196 | 7:55:20 - چهارشنبه 25 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۳ درصد جامعه هدف بهزیستی در نهبندان ناشنوا هستند
۱۳ درصد جامعه هدف بهزیستی در نهبندان ناشنوا هستند
رئیس بهزیستی شهرستان نهبندان با بیان اینکه در شش ماهه اول امسال ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای معلولان شهرستان هزینه شده است گفت: ۱۳ درصد از جمعیت هدف بهزیستی در شهرستان نهبندان ناشنوا هستند. شعار سال: محمد بارانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۵۹۶ نوزاد در ۶ ماههنخست امسال در نهبندانمتولد شده […]

رئیس بهزیستی شهرستان نهبندان با بیان اینکه در شش ماهه اول امسال ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای معلولان شهرستان هزینه شده است گفت: ۱۳ درصد از جمعیت هدف بهزیستی در شهرستان نهبندان ناشنوا هستند.

شعار سالمحمد بارانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۵۹۶ نوزاد در ۶ ماههنخست امسال در نهبندانمتولد شده که حدود ۳۹۸ نوزاد در این شهرستان تحت پوشش طرح غربالگری شنوایی قرار گرفتند که از این تعداد ۶ نوزاد مشکوک شناسایی و تاکنون یک میلیون تومان در زمینه این طرح هزینه شده است.

رئیس بهزیستی نهبندان با بیان اینکه تست های غربالگری OAE و AABR با استفاده از دستگاه‌های کوچک و بدون درد و خطر توسط ادیولوژیست انجام می‌شودگفت: هدف از انجام غربالگری شنوایی شناسایی اختلالات شنوایی نوزادان و شیرخواران قبل از سه ماهگی، شروع مداخلات طبی و توانبخشی قبل از شش ماهگی و ارتقای سطح سلامت جامعه و کاهش شیوع و بروز اختلالات شنوایی است.

خبر جدید  مجموعه خبری بخش 20، شبکه خاوران، 11 مرداد

بارانی با اشاره به اینکه اختلالات شنوایی شایع در نوزادان به صورت مادرزادی و ژنتیکی وجود داردافزود: علائم ناشی از کم شنوایی در کودکان اختلال در تکلم، اختلال در ارتباطات اجتماعی، افت تحصیلی، تاخیر در رشد و بلوغ اجتماعی، بروز ناتوانایی‌های درکی- شنیداری و اختلال در خواندن و نوشتن ذکر کرد.

وی در ادامه با تاکید بر انجام مشاوره ژنتیک برای افراد قبل از ازدواجاظهار داشت: در ۶ ماهه نخست امسال ۲۵۸ زوج برای مشاوره ژنتیک به بهزیستی نهبندان مراجعه کردند که از این تعداد ۱۶۳ زوج مشکوک شناساییو برای پیشگیری از معلولیت‌ها به پزشک ژنتیک و آزمایشگاه ژنتیک ارجاع داده شدند که در این زمینه بالغ بر ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان هزینه شده است.

رئیس بهزیستی نهبندان گفت: در ۶ ماهه نخست سال گذشته در شهرستان نهبندان با اجرای این طرح ۶۱۰ نوزاد معاینه شد که ۷ نوزاد مبتلا به اختلالات شنوایی تشخیص داده شده و با ارائه اقدامات درمانی به موقع برای نوزادن بالغ بر۹۰۰ هزار تومان هزینه صورت گرفته است.

خبر جدید  حاجیان خراسان جنوبی در سرزمین وحی 

بارانی اظهار کرد: اجرای این طرح از سال ۱۳۸۸ در شهرستان شروع شدهکه تاکنون ۷ هزار و ۱۵۴ نوزاد در شهرستان تحت پوشش غربالگری شنوایی قرار گرفته‌اند و ۷۵ کودک نیز با اختلال شنوایی شناسایی و به مراکز درمانی معرفی شده‌اند.

رئیس اداره بهزیستی نهبندان با بیان اینکه ۱۵۰ ناشنوا تحت پوشش بهزیستی نهبندان قرار دارنداضافه کرد: از این تعداد ۵۲ معلول ناشنوا در شهر و ۹۸ نفر در روستا زندگی می‌کنند.

بارانی با بیان اینکه ۱۳ درصد جامعه هدف بهزیستی نهبندان ناشنوا هستندتصریح کرد: در ۶ ماهه نخست امسال بالغ بر۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برای این معلولان در زمینه‌هایی چون سمعک، باطری سمعک، موادغذایی خشک و گرم، مناسب‌سازی مسکن، خدمات توانپزشکی، تربیت شنیداری و غیره هزینه شده است.

خبر جدید  قنوات حدود ۵۵ درصد منابع آبی استان را به خود اختصاص دادند

وی با اشاره به اینکه پایگاه غربالگری شنوایی شهرستان نهبندان واقع در بیمارستان آتشدست هر تست غربالگری شنوایی OAE و AABRرا با سرانه ۹ هزار تومان انجام می‌دهدافزود: با توجه به اهمیت انجام غربالگری شنوایی در نوزادانامیدواریم والدینی که صاحب فرزند می‌شوند برای معاینه شنوایی نوزادان خود به پایگاه‌های بهزیستی مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در شهرستان نهبندان این طرح با پوشش ۶۸ درصدی، معاینه ۷۹۸ نوزاد انجام شدکه ۱۵ نوزاد مبتلا به اختلالات شنوایی تشخیص داده شده و با ارائه اقدامات درمانی به موقع برای نوزادن بالغ بر۶ میلیون تومان هزینه صورت گرفته است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری
تسنیم ،
تاریخ انتشار ۱ آبان ۹۶، کدمطلب:۱۵۵۴۱۲۳، www.tasnimnews.com

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب