کد خبر:1235 | 10:52:36 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۱.۸ میلیون تن به ذخایر قطعی معدنی خراسان جنوبی اضافه شد
۱۱.۸ میلیون تن به ذخایر قطعی معدنی خراسان جنوبی اضافه شد
محمد سالاری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۴۷ پروانه اکتشاف معدنی در خراسان جنوبی صادر شده است. وی بیان کرد: از این تعداد ۲۶ مورد مواد معدنی فلزی، ۱۱ مورد غیرفلزی، هفت مورد مربوط به سنگ های تزیینی و مابقی مربوط به سایر مواد معدنی […]

محمد سالاری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ۱۰ ماهه نخست سال جاری ۴۷ پروانه اکتشاف معدنی در خراسان جنوبی صادر شده است.

وی بیان کرد: از این تعداد ۲۶ مورد مواد معدنی فلزی، ۱۱ مورد غیرفلزی، هفت مورد مربوط به سنگ های تزیینی و مابقی مربوط به سایر مواد معدنی است.

معاون امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی همچنین از صدور ۲۶ فقره گواهی کشف معدنی طی این مدت خبر داد و گفت: با صدور این گواهی ها بالغ بر ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تن به ذخایر قطعی معدنی اضافه شده است.

خبر جدید  خرید تضمینی 16 هزار تن گندم در خراسان جنوبی

سالاری اضافه کرد: ذخایر احتمالی این معادن نیز بالغ بر ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تن برآورد شده است.

۱۹۳۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری جدید در بخش معدنی استان

وی بیان داشت: همچنین از ابتدای امسال با طرح الحاق معادن زغال سنگ طبس عملیات استخراج بالغ بر ۵۶ میلیون تن انجام شده و به ذخایر معدنی استان اضافه شده است.

به گفته معاون امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در حال حاضر ذخایر معدنی استان بالغ بر ۲.۵ میلیارد تن برآورد شده است.

سالاری به صدور ۴۳ فقره پروانه بهره برداری معدنی در این مدت اشاره کرد و افزود: ذخایر این معادن نیز حدود ۱۳۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تن است.

خبر جدید  عاشورا، صحنه نبرد زشتی‌ها و زیبایی‌ها است

وی، میزان سرمایه گذاری این پروانه ها را بالغ بر یک هزار و ۹۳۹ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: اشتغال ایجاد شده در این معدن نیز ۴۵۰ نفر پیش بینی شده است.

استخراج سالانه ۱۶ میلیون تن ماده معدنی در استان

معاون امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر ۵۳۱ فقره پروانه بهره برداری معدنی در استان صادر شده است، بیان کرد: استخراج اسمی این معادن ۱۶ میلیون تن در سال برآورد شده و بالغ بر ۱۵ هزار و ۴۰۹ میلیارد ریال در آن سرمایه گذاری شده است.

خبر جدید  پایش بیماری آنفولانزا در واحدهای صنعتی مرغ گوشتی قاین

سالاری ادامه داد: با بهره برداری از این معادن برای ۱۰ هزار و ۵۰۰ هزار نفر در حوزه معادن استان مشغول به کار می شوند.

وی همچنین به انجام بالغ بر ۲۰۰ هزار کیلومتر خطی ملیات ژئوفیزیک هوایی در استان اشاره کرد و گفت: عملیات ژئوفیزیک هوایی در استان به اتمام رسیده و گزارش نهایی آن نیز در جلسه ای با حضور استاندار در سازمان زمین شناسی ارائه شده است.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب