کد خبر:666 | 14:47:56 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کنسرت ها در چارچوب شرع و قانون باشد/شروط ستاد امر به معروف
کنسرت ها در چارچوب شرع و قانون باشد/شروط ستاد امر به معروف
به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی قاسمی ظهر یکشنبه در نشست خبری اظهار کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی با برگزاری جشن و کنسرت مخالف نیست ولی معتقد است که کنسرت‌ها باید در چهارچوب شرع و قانون انجام شود. دبیر ستاد امر به معروف خراسان‌جنوبی بیان کرد: ستاد برای برگزاری کنسرت […]

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی قاسمی ظهر یکشنبه در نشست خبری اظهار کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی با برگزاری جشن و کنسرت مخالف نیست ولی معتقد است که کنسرت‌ها باید در چهارچوب شرع و قانون انجام شود.

دبیر ستاد امر به معروف خراسان‌جنوبی بیان کرد: ستاد برای برگزاری کنسرت در خراسان‌جنوبی چند شرط دارد که یکی از آنها مختلط نبودن جشن و کنسرت موسیقی است.

قاسمی ادامه داد: برگزار نشدن کنسرت در ایام سوگواری، برگزار شدن کنسرت در یک سالن استاندارد، رعایت آیین‌نامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آیین نامه نیروی انتظامی از دیگر شروط ستاد برای برگزاری جشن و به ویژه کنسرت در خراسان‌جنوبی است.

خبر جدید  فروش پوشاک تولیدی فردوس در 11 فروشگاه کشور

وی با اشاره به اینکه نباید شادی را در موسیقی همراه با اختلاط زن و مرد تعریف کرد، افزود: از طرفی ما معتقد هستیم که بر اساس توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی محیط دانشگاه یک مکان آموزشی است و نباید در آن کنسرت موسیقی برگزار شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه جشن‌های دانشجویی نیز نباید در محیط غیر دانشگاه برگزار شود، گفت: وقتی ما موسیقی اصیل و بومی داریم چرا باید به سمت موسیقی‌هایی برویم که از لحاظ شرعی نادرست است و از طرفی وقتی یک جشن و کنسرت برگزار می شود مدیر برگزار کننده آن باید نسبت به آن پاسخگو باشد.

خبر جدید  بیرجند، میزبان 12 شهیدگمنام می‌شود

وی با اشاره به اینکه با این شروط اگر کنسرت و جشنی برگزار شود ما با آن مخالفتی نداریم، گفت: ما با اصل برگزاری کنسرت در خراسان جنوبی مخالفتی نداریم بلکه بحث ما بر سر نحوه اجرای جشن و کنسرت است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر در خراسان‌جنوبی هزار و ۴۰۰ نفر جزو گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر هستند که ۸۰۰ نفر از آنان در این زمینه آموزش دیده و در دهه فجر برای ۳۵۰ نفر آنان کارت شناسایی صادر می‌شود.

خبر جدید  برگزاری بیش از 25 برنامه مختلف هفته عفاف و حجاب در بشرویه

 قاسمی یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر یک موضوع همگانی است و در این راستا در مساجد و ادارات شوراهای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده است.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب