کد خبر:3670 | 10:05:42 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کمک ۹۰۰ میلیون ریالی خیران در جشن گلریزان بیرجند
کمک ۹۰۰ میلیون ریالی خیران در جشن گلریزان بیرجند
رئیس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان جنوبی خبر داد: گروه اجتماعی- رئیس هیات ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی گفت: افراد خیر در جشن گلریزان ۹۰۰ میلیون ریال برای تهیه لباس و کیف دانش آموز نیازمند شمال و مرکز شهر به مناسبت سال نو کمک کردند. به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، مهدی قمری، رئیس […]

رئیس هیات ورزش های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان جنوبی خبر داد:

گروه اجتماعی- رئیس هیات ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی گفت: افراد خیر در جشن گلریزان ۹۰۰ میلیون ریال برای تهیه لباس و کیف دانش آموز نیازمند شمال و مرکز شهر به مناسبت سال نو کمک کردند.

به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، مهدی قمری، رئیس هیات ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی، شب گذشته ۹ اسفند جاری در این آیین افزود: در جشن گلریزان سال گذشته یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال کمک های مردمی و خیران جمع آوری شد.

خبر جدید  خراسان‌جنوبی میزبان همایش نکوداشت پیشگامان علم، فرهنگ و هنر می شود

وی در مورد پیشینه برگزاری این مراسم در بیرجند گفت: برپایی جشن گلریزان ۲۷ سال قبل توسط باستانی کاران زورخانه امیر عرب بیرجند با هدف کمک به دانش‌آموزان ایتام، نیازمند و بی سرپرست پایه‌گذاری شد. 

رئیس هیات ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای خراسان‌جنوبی افزود: سال ۱۳۷۰ با توجه به شناسایی تعدادی دانش آموز نیازمند و بی سرپرست، ورزشکاران باستانی کار اقدام به جمع آوری کمک های مالی کردند و این مراسم در آن زمان با این هدف پایه گذاری شد. 

خبر جدید  تعطیلی 3 مدرسه در فردوس بر اثر سیلاب

قمری با اشاره به اینکه ورزش زورخانه‌ای بخشی از فرهنگ ایرانیان است، هدف این ورزش را توسعه جوانمردی، ایثار و کمک به دیگران برشمرد.

وی یادآور شد: هم اکنون جشن گلریزان در بیرجند به باور و فرهنگ عمومی تبدیل شده و با پیگیری‌هایی که با مسئولان خراسان جنوبی و شهرستان بیرجند انجام شد، امیدواریم شاهد برگزاری این مراسم در ۱۰ شهرستان دیگر خراسان جنوبی باشیم.
انتهای پیام

خبر جدید  کمک 6 میلیارد تومانی مردم خراسان جنوبی به عتبات عالیات

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب