کد خبر:39816 | 22:02:32 - دوشنبه 27 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کمک بیش از ۲ میلیارد تومانی مردم خراسان‌شمالی به سیل‌زدگان
کمک بیش از ۲ میلیارد تومانی مردم خراسان‌شمالی به سیل‌زدگان
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان خراسان‌شمالی از کمک بیش از ۲ میلیارد تومانی مردم خراسان‌شمالی به سیل‌زدگان خبر داد.

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از کمیته امداد امام خمینی استان خراسانشمالی، مجید الهیراد اظهار کرد: مردم نیکوکار این استان بیش از دو میلیارد ۸۱۳ میلیون تومان برای کمک به سیلزدگان اهدا کردند.

وی با یادآوری اینکه ۲۱۴ میلیون تومان از این کمکها نقدی بوده است، افزود: کمکهای غیرنقدی در قالب مواد غذایی، فرش، موکت، پتو، یخچال، اجاقگاز، تلویزیون، کفش و البسه و سایر لوازم ضروری اهدا شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان خراسانشمالی درباره وقوع سیل در روزهای ابتدایی سال در این استان و خسارتهای جدید وارده شده از بارندگی اخیر گفت: بارندگی و سیل تقریباً بخش قابلتوجهی از مناطق استان و تعدادی از شهرستانها را تحت تأثیر قرار داده و به بیش از ۳هزار و ۶۵۰ خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی این استان آسیب رسانده است.

خبر جدید  رشد 2.5 برابری تسهیلات اشتغال در خراسان‌شمالی

الهیراد تصریح کرد: ۱۸۰ خانوار شهری و ۳هزار و ۴۷۰ خانوار روستایی در بارندگی امسال خسارت دیدند که بیشترین خسارات وارده مربوط به منازل راز و جرگلان، مانه و سملقان و گیفان بوده است.

وی بابیان اینکه ۲هزار و ۹۶۸ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی خراسانشمالی آسیبدیدهاند، بیان کرد: ۶۰ واحد شهری و ۹۸۶ واحد روستایی نیازمند احداث مسکن و ۲۰۵ واحد شهری و هزار و ۷۱۷ واحد روستایی نیز نیازمند تعمیرات هستند.

خبر جدید  افزایش 70 درصدی مصرف مشروبات الکلی با روابط بین فردی ناایمن

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسانشمالی از اعطای تسهیلات بلاعوض و قرضالحسنه برای بهسازی و بازسازی واحدهای مسکونی خسارتدیده از سیل خبر داد و گفت: این نهاد با اعطای تسهیلات بلاعوض مددجویان سیلزدگان روستایی، ۱۰ میلیون تومان و برای مددجویان شهری ۱۵ میلیون تومان به آغاز عملیات اجرایی واحدهای مسکونی در اسرع وقت کمک میکند و البته تسهیلات بلاعوض این نهاد نیز منوط به دریافت تسهیلات و وام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

الهیراد اظهار کرد: کلنگ بازسازی و تعمیر این منازل با حضور قائممقام و مدیرکل تأمین مسکن کمیته امداد امام خمینی کشور آغاز شده و این منازل بین ۴۰ تا ۶۰ متر ساخته میشود.

خبر جدید  توسعه زیرساخت‌ها، گردشگری اسفراین را رونق می بخشد

وی با بیان سایر خدمات این نهاد به مناطق آسیبدیده از بارندگی افزود: تاکنون ۴میلیارد تومان برای خرید لوازم منزل مددجویان هزینه شده و ۵۰۰ میلیون تومان کمک نقدی بلاعوض به خانوارهای سیلزده در استان پرداختشده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسانشمالی مطرح کرد: برای کمک به این خانوادهها ۵میلیون تومان وام قرضالحسنه به همه مددجویان آسیبدیده از سیل در حال پرداخت است.

انتهای پیام/۴۱۲۱/


منبع :: کمک بیش از ۲ میلیارد تومانی مردم خراسان‌شمالی به سیل‌زدگان

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب