کد خبر:38686 | 14:10:58 - دوشنبه 22 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کمبود امکانات و فضاهای آموزشی در خراسان جنوبی
کمبود امکانات و فضاهای آموزشی در خراسان جنوبی
سید قاسم للهی عضو مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی گفت: شهرستان‌های خراسان جنوبی با کمبود امکانات و فضاهای آموزشی مواجه است و جذب خیران در این خصوص توفیقی برای استان است.للهی ادامه داد: اولویت شهرستان قائنات در راستای جذب خیر، ساخت مدرسه در مرکز شهرستان بوده چراکه مهاجرت مردم از روستا به شهر همواره وجود دارد و خواهد داشت.

شعار سال : عضو مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی گفت: شهرستان‌های خراسان جنوبی با کمبود امکانات و فضاهای آموزشی مواجه است و جذب خیران در این خصوص توفیقی برای استان است.

سید قاسم للهی اظهار کرد: خشکسالی‌های پی در پی در خراسان جنوبی سبب مهاجرت و تخلیه روستاهای استان شده و برخی از مدارس روستاهای خالی از سکنه، بدون استفاده مانده که باید این فضاها مدیریت شود.

للهی ادامه داد: خیران لازم است در مکان‌هایی اقدام به ساخت مدرسه کنند که حداقل تا چند سال آینده تخلیه نشده و ظرفیت دانش‌آموز لازم را داشته باشد، چراکه در شهرستانی مانند قائنات بر اساس آمار و استاندارد آموزش و پرورش، سرانه مدرسه در حد عالی است اما در مرکز شهری با کمبود امکانات و مدرسه مواجه هستیم.

خبر جدید  مرز خراسان جنوبی به کانون و موتور اشتغال تبدیل شود

وی با بیان اینکه در هر کلاس درس شهر قائنات، ۳۰ تا ۴۰ دانش‌آموز مشغول ادامه تحصیل هستند و کمبود فضاهای آموزشی احساس می‌شود، گفت: این در حالی است که در روستاهای خالی از سکنه، مدرسه‌های بلا استفاده وجود دارد.

عضو مجمع خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی افزود: وقتی خیر می‌بیند که مدارس روستاها به دلیل نبود دانش‌آموز اجاره داده شده و دانش‌آموزی در این فضا درس نمی‌خواند، انگیزه خود را از دست می‌دهد به همین دلیل، خیران را باید به مناطق برخوردار از جمعیت هدایت کرد تا در این مناطق مدرسه بسازند.

خبر جدید  انعقاد قرارداد طرح پژوهشی دانشگاه بیرجند با دانشگاه پاکستان

للهی ادامه داد: اولویت شهرستان قائنات در راستای جذب خیر، ساخت مدرسه در مرکز شهرستان بوده چراکه مهاجرت مردم از روستا به شهر همواره وجود دارد و خواهد داشت. شهرستان قائنات با کمبود امکانات و فضای آموزشی مواجه است و کلاس‌های درس شهری داری تراکم بالای دانش‌آموز است که نیاز به توجه دارد.


شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا،تاریخ انتشار:۳۱فروردین ۱۳۹۸،کدخبر:۹۸۰۱۳۱۱۳۴۴۶،www.isna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  احداث ۱۵۰ هکتار بارگاه زرشک در خراسان جنوبی
0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب