کد خبر:3643 | 15:17:34 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کمبود اعتبار مانع اجرای طرح هادی در ۵۰ درصد روستاهای خراسان جنوبی
کمبود اعتبار مانع اجرای طرح هادی در ۵۰ درصد روستاهای خراسان جنوبی
به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر آسمانی مقدم بعد از ظهر پنج شنبه در دیدار با رئیس مجمع نمایندگان استان اظهار داشت: از ۹۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار استان تاکنون برای ۸۶۲  روستا تهیه طرح هادی انجام شده است. وی بیان کرد: تاکنون بالغ بر ۹ میلیارد و ۹۲۶ میلیون تومان برای تهیه طرح های […]

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر آسمانی مقدم بعد از ظهر پنج شنبه در دیدار با رئیس مجمع نمایندگان استان اظهار داشت: از ۹۱۸ روستای بالای ۲۰ خانوار استان تاکنون برای ۸۶۲  روستا تهیه طرح هادی انجام شده است.

وی بیان کرد: تاکنون بالغ بر ۹ میلیارد و ۹۲۶ میلیون تومان برای تهیه طرح های هادی روستایی استان هزینه شده است.

هزینه کرد ۷۷ میلیارد تومان برای طرح های هادی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی همچنین از اجرای طرح هادی در ۴۱۸ روستای استان خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح ها تاکنون بالغ بر ۷۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

آسمانی مقدم با بیان اینکه تاکنون در حدود یک دوم روستاهای استان طرح هادی اجرا شده است، عنوان داشت: نیمی از روستاها نتوانسته اند به واسطه کمبود اعتبارات از طرح هادی بهره مند شوند و انتظار داریم مورد توجه ویژه ای قرار گیرند.

خبر جدید  آغاز اجراي طرح یک کاسب، یک دانش آموز در استان

وی بیان داشت: همچنین به همت خوب مجمع نمایندگان استان از سال ۹۴ تا ۹۶ قیر رایگانی که برای خراسان جنوبی در نظر گرفته شد بالغ بر ۲۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده است.

بهره مندی ۲۶۰ روستا از سهمیه قیر رایگان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از این محل ۲۶۰ روستا بهره مند شده اند، ادامه داد: تاکنون بالغ بریک میلیون و ۳۴۱ هزار و ۶۴۶ متر مربع در این روستاها آسفالت انجام شده است.

آسمانی مقدم همچنین از صدور ۶۴ هزار و ۸۷۶ جلد سند برای مساکن روستایی استان خبر داد و گفت: برای اینکه مساکن روستایی پشتیبانی اقتصادی برای آن ها باشد با همکاری سازمان اسناد املاک و اموال اسناد رسمی برای روستائیان صادر شده است.

به گفته وی از این تعداد ۵۹ هزار و ۷۶۶ جلد سند مربوط به بعد از تقسیم استان بوده وهمچنین تاکنون بالغ بر پنج هزار و ۱۱۰ جلد سند برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر سند صادر شده است.

خبر جدید  مجموعه خبری 20 شبکه خاوران 22 مرداد 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی، این استان را یکی از استان های پرحادثه کشور دانست و گفت: طبق رصدی که در دنیا صورت گرفته از ۴۴ حادثه ۳۵ مورد در کشور ایران و ۳۰ مورد در خراسان جنوبی رخ می دهد.

ساخت ۱۷۴ واحد مسکن خیرساز

آسمانی مقدم اضافه کرد: در همین راستا و به منظور مقام سازی منازل روستایی تاکنون نزدیک به ۴۱ هزار و ۳۵ نفر از متقاضیان روستایی را برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی کرده ایم.

وی بیان داشت: از این تعداد تاکنون ۳۸ هزار و ۱۶ فقره انعقاد قرار داد انجام شده و ۳۱ هزار و ۸۴۷ مورد نیز تکمیل شده و در آن اسکان یافته اند.

خبر جدید  جدایی از الگوهای دینی، هدف اصلی دشمن

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی همچنین به انعقاد تفاهم نامه بین بنیاد مسکن و طلاب اشاره کرد و گفت: طبق این تفاهم نامه بنیاد مسکن در روستاها زمین برای آن ها در نظر گرفته و ۱۱ میلیون تومان کمک بلاعوض به آن ها پرداخت خواهد کرد.

آسمانی مقدم ادامه داد: بر اساس این تفاهم نامه تاکنون به ۹ نفر زمین و تسهیلات و کمک بلاعوض پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۷۵۰ واحد مسکن تاکنون مجمع خیرین مسکن ساز در استان ساخته و تحویل افراد واجدالشرایط شده است، بیان کرد: در حال حاضر نیز  خیران ۱۴۰ واحد مسکن در دست احداث دارند که بعد از تکمیل به افراد واجدالشرایط واگذار می شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب