کد خبر:914 | 15:27:04 - شنبه 11 نوامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیش‌بینی تولید ۶۳۰۰ تن ذرت علوفه‌ای در شهرستان طبس
پیش‌بینی تولید ۶۳۰۰ تن ذرت علوفه‌ای در شهرستان طبس
معاون جهاد کشاورزی شهرستان طبس گفت: برداشت ذرت علوفه‌ای از ۱۵۰هکتار مزارع این محصول آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود حدود ۶۳۰۰ تن علوفه برداشت شود. داود بخشایی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با اعلام این خبر اظهار داشت: در سال جاری علاوه بر خدمات فنی و مشاوره‌ای مقدار شش تن بذر اصلاح شده […]

معاون جهاد کشاورزی شهرستان طبس گفت: برداشت ذرت علوفه‌ای از ۱۵۰هکتار مزارع این محصول آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود حدود ۶۳۰۰ تن علوفه برداشت شود.

داود بخشایی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، با اعلام این خبر اظهار داشت: در سال جاری علاوه بر خدمات فنی و مشاوره‌ای مقدار شش تن بذر اصلاح شده و ۳۵ تن انواع کود شیمیایی بین ذرت کاران این شهرستان توزیع شد و در سطح دو هکتار کشت با دستگاه کشت مستقیم ذرت انجام گرفته است. بیشترین رقم کشت شده ذرت، رقم سینگل کراس ۷۰۴ است.

خبر جدید  مجموعه خبری20-شبکه خاوران-22-3-97

بخشایی افزود : دامداران به منظور افزایش ارزش غذایی و افزایش طول مدت نگهداری ذرت علوفه‌ای، پس از برداشت و خرد کردن اقدام به ذخیره سازی آن در سیلو می‌کنند.

وی اشاره کرد: ذرت علوفه‌ای سیلو شده یکی از مواد خوراکی دامی است که به دلیل خوش خوراکی، ارزش غذایی نسبتا مناسب و ارزان بودن، به مقدار قابل توجهی در تغذیه انواع دام، بویژه در فصل زمستان استفاده می‌شود.

خبر جدید  خوش و بش استاندار با چینیها

بخشایی گفت: این ماده خوراکی بسته به شرایط زمان برداشت و روش سیلو شدن دارای ۸ درصد پروتئین خام و حدود ۳۰ درصد ماده خشک است.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب