کد خبر:42777 | 17:26:32 - دوشنبه 26 آگوست 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پروژه دیتالاگر‌ها در دانشگاه بیرجند راه‌اندازی شد
پروژه دیتالاگر‌ها در دانشگاه بیرجند راه‌اندازی شد
پروژه نصب دیتالاگر در راستای اعمال مدیریت سبز و به منظور پایش هوشمند مصرف انرژی در تمامی اماکن دانشگاه بیرجند اجرایی شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، پروژه نصب دیتالاگر در راستای اعمال مدیریت سبز و به منظور پایش هوشمند مصرف انرژی در تمامی اماکن دانشگاه بیرجند اجرایی شد.

به منظور پایش مصرف برق ۳۰ دستگاه دیتالاگر و ۲۸ دستگاه کنتور برق برای تمامی ساختمان‌های دانشگاه بیرجند با هزینه کرد ۵۱۴ میلیون ریال نصب شد.

خبر جدید  پویش دانشجویی «نماینده من کجاست» راه اندازی شد

دیتالاگر‌ها وظیفه پایش مصرف الکتریکی تمام مجموعه را به صورت آنلاین برعهده دارند و هرگونه خطای سیستم را به صورت لحظه‌ای ثبت، ضبط و قابل مشاهده می‌کنند.

نمودار‌های مصرف ارائه شده توسط این دستگاه قابل پردازش بوده و برق مصرفی هر دیتالاگر به صورت لحظه‌ای در حافظه ثبت می‌شود و ساعات اوج مصرف، میان باری و کم‌باری با این وسیله مشخص می‌شود.

خبر جدید  پنج دانشجوی مفقود شده در آبگرم لوت پیدا شدند

میزان مصرف، مشخص کردن اضافه ولتاژ و افت ولتاژ و نمایش ضریب توان فاز نیز از دیگر مشخصات این دستگاه است.

همچنین به منظور کنترل سیستم‌های روشنایی و الکتریکی جهت کاهش و حذف توان راکتیو، اصلاح و سرویس بانک‌های خازنی و نصب بانک خازنی در کتابخانه، سرویس و نظافت خازن‌ها، تعویض قسمت‌های معیوب، تعویض کنتاکتور و خازن‌ها و بازطراحی و ارتقای سیستم‌های موجود باعث شده است که دانشگاه بیرجند هیچ گونه هزینه راکتیوی نداشته باشد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  ۲۵۰ بسته اقلام غذایی بین خانواده‌های نیازمند از سوی بسیج دانشجویی آزاد بیرجند توزیع شد
0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب