کد خبر:1251 | 12:11:02 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پرواربندی ۱۰هزار راس دام در آینده/ بی نیازی از واردات گوشت و امنیت غذایی هدف است
پرواربندی ۱۰هزار راس دام در آینده/ بی نیازی از واردات گوشت و امنیت غذایی هدف است
قائم مقام بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: قائم مقام بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه فاز اول که یک ساله است با ۲ هزار و ۱۰۰ واحد شروع کردیم و ظرف سه سال آینده طرح به ۱۰ هزار راس خواهد رسید گفت: نیاز کشور به تامین گوشت زیاد است و در […]

قائم مقام بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

قائم مقام بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه فاز اول که یک ساله است با ۲ هزار و ۱۰۰ واحد شروع کردیم و ظرف سه سال آینده طرح به ۱۰ هزار راس خواهد رسید گفت: نیاز کشور به تامین گوشت زیاد است و در حال حاضر بالغ بر ۱۲۰هزار تن گوشت وارداتی به کشور داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، دکتر حیدرزاده صبح امروز در حاشیه افتتاح فاز عملیاتی ۲۱۰۰ واحد مردمی پرواربندی دام ۱۵ رأسی در کشور در جمع خبرنگاران اظهارداشت: آغاز فاز اجرایی ۲ هزار و ۱۰۰ واحد در سراسر کشور به نمایندگی در خراسان جنوبی افتتاح می شود.

قائم مقام بنیاد تعاون سپاه با بیان اینکه با نظارت قرارگاه حامی سرمایه به عنوان مجری طرح و با کمک بسیج سازندگی استان این طرح اجرا می شود افزود: در این طرح در اختیار هر خانوار ۱۵ راس گوساله ۱۰۰ تا ۱۴۰ کیلویی قرار می دهیم.

خبر جدید  یادگاریهای ماندگار

وی عنوان داشت: بعد از دوره ۸ تا ۹ ماهه گوساله ها پرواربندی می شوند و به وزن ۴۵۰ الی ۶۰۰ کیلوگرم می رسند و این دوره ها تمدید خواهد شد تا زمانی که مطمئن شویم بهره بردار و کشاورز بدون کمک و نظارت ما خودش می تواند کار را انجام دهد ما خارج می شویم و فرد با اتکای خود ادامه می دهد.

مدیرعامل شرکت حامی سرمایه اقتصاد بیان داشت: ما منابع را به صورت متمرکز در اختیار این طرح قرار می دهیم یعنی گوساله و خوراک را خودمان تامین می کنیم در پایان دام های پروار شده را از طرف کشاورز و دامدار می فروشیم.

 وی ادامه داد: در پایان فروش منابعی که از بانک ها تامین شده و هزینه هایی که در طول دوره متحمل شده برداشت و مابقی سهم دامدار می شود.

خبر جدید  ظرفیت مساجد برای مبارزه با مواد مخدر به کارگیری شود

حیدرزاده خاطرنشان کرد: پیش بینی ما این است که در مدت ۹ ماه به طور میانگین هر ماه ۹۵۰ الی یک میلیون تومان سهم خانوار خواهد شد.

وی ادامه داد: چون طرح را به صورت پایلوت در چند استان دیگر اجرا شده است فاز اول که یک ساله است با ۲ هزار و ۱۰۰ واحد شروع کردیم و ظرف سه سال آینده طرح به ۱۰ هزار راس خواهد رسید.

قائم مقام بنیاد تعاون سپاه با اشاره به اهداف این طرح اظهارداشت: نیاز کشور به تامین گوشت زیاد است و در حال حاضر بالغ بر ۱۲۰هزار تن گوشت وارداتی به کشور داریم.

وی اضافه کرد: این طرح را آنقدر توسعه خواهیم داد که در تامین گوشت قرمز بی نیاز از خارج کشور باشیم.

حیدر زاده عنوان کرد: این طرح در راستای ابلاغ سیاست های کلان رهبر انقلاب در جهت اشتغال، تولید و جلوگیری از بیکاری و کاهش آسیب های اجتماعی است و در کنار اینها امنیت غذایی مدنظر است و موضوع از مزرعه تا سفره و تکمیل زنجیره غذایی است.

خبر جدید  لزوم انتخاب مدیران شایسته در استان/رواج انتخاب مدیران بر اساس رفاقت و باندبازی در کشور

وی با اشاره به میزان اشتغالزایی این طرح گفت: در هر واحد ۱۵ راسی دو نفر درگیر می شوند و پیش بینی می کنیم سالانه بین ۹هزار تا ۱۱ هزار تن گوشت تولید شود که به همین نسبت اشتغال ایجاد می شود.

حیدر زاده با اشاره به میزان کل تسهیلات برای این واحدها افزود: ۶۰ میلیون تومان برای هر واحد اعتبار نیاز است با کمک بانک انصار و بسیج سازندگی تامین شده است.

وی در پایان گفت: انتظار همکاری و مساعدت از مسئولین محلی منطقه داریم که نیازمندی های کارگاه های کوچک و کم حجم برطرف شود تا در سطح کشور گسترش پیدا کند.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب