کد خبر:670 | 17:17:41 - سه‌شنبه 3 اکتبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وقوع جرایم فضای مجازی در استان ۹۲ درصد رشد داشته است
وقوع جرایم فضای مجازی در استان ۹۲ درصد رشد داشته است
به گزارش خبرگزاری موج، سردار مجید شجاع در نشست خبری به مناسبت هفته ناجا اظهارکرد: از ابتدای مهر ماه تا کنون ۱۰۸ هزار تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در استان برقرار شده است. وی با اشاره به افزایش ۸ درصدی تماس‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیان کرد: از مجموع تماس های […]

به گزارش خبرگزاری موج، سردار مجید شجاع در نشست خبری به مناسبت هفته ناجا اظهارکرد: از ابتدای مهر ماه تا کنون ۱۰۸ هزار تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ در استان برقرار شده است.

وی با اشاره به افزایش ۸ درصدی تماس‌ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیان کرد: از مجموع تماس های برقرار شده ۸۰ هزار تماس منجر به انجام عملیات پلیسی شده که ۳۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه ۲۳ هزار تماس درخواست راهنمایی و ارشاد بوده است، عنوان کرد: ۴ هزار تماس غیر قابل پیگیری بوده که نسبت به مدت مشابه ۱۱ درصد کاهش داشته است.

وی بیان داشت: در حوزه فوریت های پلیسی اشرافیت همکاران ما و درک مناسب مردم از اجرای برنامه‌ها و ماموریت های پلیس افزایش داشته است.

افزایش ۴۴درصدی کشفیات مواد مخدر

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی در ادامه از افزایش ۴۴ درصدی کشفیات مواد مخدر در استان خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۲۱ تن انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است.

وی بیان کرد: در حوزه کشفیات تجهیزات ماهواره ای ۲۴ درصد کاهش داشته‌ایم که نشان از کاهش استفاده مردم از ماهواره در استان دارد.

خبر جدید  درد بی آبی در روستاهای مرزی خراسان جنوبی

سردار شجاع با بیان اینکه از ابتدای امسال ۳۷۶ هزار اعمال قانون رانندگان متخلف در استان را داشته‌ایم، بیان کرد: هفت هزار و ۳۰۰ موتور سیکلت متخلف در استان توقیف شده است.

وی با اشاره به انجام ۵۷۲ مورد تست سلامت از رانندگان وسایل نقیله عمومی در استان بیان داشت: عمده تصادفات در استان در ۳۰ کیلومتری ورودی یا خروجی شهرها رخ داده است.

عامل انسانی مهم ترین عامل وقوع تصادفات رانندگی

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از افزایش ۲۷ درصدی تصادفات جرحی در استان از ابتدای امسال خبر داد و بیان کرد: تعداد مجروحان تصادفات نشان از این دارد که شدت تصادف زیاد بوده است.

به گفته وی تعداد مجروحین تصادفات نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد افزایش داشته است.

وی سرعت بالا و عدم توجه به سرعت مطمئنه و جلو و عدم رعایت فاصله طولی از مهم‌ترین علل تصادفات در شهرها و جاده های استان گزارش شده است.

وی با اشاره به افزایش ۲ درصدی تصادفات فوتی در استان بیان کرد: متاسفانه از ابتدای امسال تا کنون ۱۳۸ نفر در تصادفات استان جان خود را از دست داده‌اند که تعداد فوتی‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد افزایش داشته است.

خبر جدید  دستگیری خرده فروشان مواد مخدر

سردار شجاع با بیان اینکه درصد قابل توجهی از تصادفات به دلیل عامل انسانی بوده است، گفت: عامل جاده و خودرو هم دخیل هستند اما بیشترین علت عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی عامل انسانی است.

وی بیان کرد: یکی از ویژگی های بارز پلیس نظارت مردم و وجه اجتماعی آن و استفاده از مشارکت مردم در ماموریت ها است.

وی با اشاره به اینکه سامانه ۱۹۷ پل ارتباطی بین مردم و پلیس است، گفت: مجموع تماس های برقرار شده با این سامانه در سال جاری هفت درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی بیان کرد: در حوزه انتقادات ۱۲ درصد کاهش و شکایات ۲۰ درصد افزایش را در این سامانه داشته‌ایم.

سردار شجاع ادامه داد: همچنین راهنمایی و ارشاد ۳۲ درصد افزایش و پیشنهادات ۴۰ درصد کاهش داشته است.

افزایش ۹۲درصدی وقوع جرایم در فضای مجازی

وی از افزایش ۹۲ درصدی وقوع جرایم در فضای مجازی در استان خبر داد و افزود: ۷۰ درصد جرایم کشف شده است.

خبر جدید   افتتاح بزرگ ترین رویداد سینمایی کشور در خراسان‌جنوبی

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی عنوان کرد: بیشترین جرایم حوزه فضای مجازی مربوط به برداشت های غیر مجاز از حساب های بانکی، کلاهبرداری رایانه ای و اعمال خلاف واقعیت بوده است.

وی با اشاره به فعالیت های مشاوره ای پلیس به مردم نیز گفت: از ابتدای امسال تا کنون هزار و ۳۰۲ نفر به مرکز مشاوره امین این سازمان در استان برقرار شده است.

وی با بیان اینکه هزار و ۸۱۶ نفر نیز به واحدهای مددکاری مراجعه داشته‌اند، گفت: ۸۳ درصد پرونده های تشکیل شده در این زمینه به مصالحه منجر شده است.

سردار شجاع بیان داشت: مراجعات در حوزه خانواده، روان شناختی، انتطامی، مددکاری اجتماعی و روان سنجی بوده است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی عنوان کرد: بیشترین مشکلات افراد مراجعه کننده به مراکز مشاوره پلیس در زمینه مشکلات خانوادگی با سبب شناسی اعتیاد همسر و دخالت خانواده‌ها در زندگی زوجین بوده است.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب