کد خبر:695 | 19:14:44 - شنبه 3 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هیئت‌های مذهبی تبدیل به مراکزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی شوند
هیئت‌های مذهبی تبدیل به مراکزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی شوند
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام احمد رضایی عصر شنبه در همایش فجرآفرینان فاطمی اظهار کرد:  تلاش ما باید بر این باشد که هیئت‌های مذهبی را تبدیل به مکانی برای جذب جوانان و نوجوانان کنیم. مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: اگر درب هیئت‌های مذهبی را به روی جوانان و نوجوانان ببندیم صدها در دیگر […]

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام احمد رضایی عصر شنبه در همایش فجرآفرینان فاطمی اظهار کرد:  تلاش ما باید بر این باشد که هیئت‌های مذهبی را تبدیل به مکانی برای جذب جوانان و نوجوانان کنیم.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: اگر درب هیئت‌های مذهبی را به روی جوانان و نوجوانان ببندیم صدها در دیگر به روی آنان باز می‌شود که ممکن است به آنان آسیب برساند.

رضایی با اشاره به اینکه هیئت‌های مذهبی بزرگترین مرکز انسان‌سازی است، ادامه داد: خروجی هیئت‌های مذهبی باید طلبه توانمند و مدیر مؤمن و کارآمد باشد و مردم در هیئت‌ها عقاید مذهبی و دینی خود را فرا بگیرند.

خبر جدید  2600 طرح اشتغالزایی در خراسان‌جنوبی اجرا شد

وی با اشاره به ضرورت تشکیل هیئت‌های اندیشه ورز افزود: در هیئت‌های مذهبی باید فضا را برای حضور افراد توانمند و متخصص فراهم باشد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: مردم اگر به یک هیئت و تشکل دینی اعتماد کرده و فعالیت‌های آن را مؤثر بدانند بی‌شک از لحاظ مادی آن را تأمین می‌کنند.

رضایی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: هیئت‌های مذهبی باید تبدیل به مراکزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی شوند.

وی یادآور شد: اگر هر هیئت مذهبی جلوی یک طلاق را گرفته و یا شرایط یک ازدواج آسان را فراهم کند بی شک نقش مهمی در جامعه ایفا کرده است.

خبر جدید  مجموعه خبری 13 خرداد ماه خبر 20

 همچنین در این همایش غلامرضا عباسی‌مقدم رئیس شورای هیئت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی گفت: در کشور ما ۹۲ هزار هیأت مذهبی در ۳۷۴ شورای شهرستان و ۳۱ شورای استان فعالیت می‌کنند.

رئیس شورای هیأت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: شورای هیأت‌های مذهبی آسیب‌های هیئت‌های مذهبی را رصد کرده و  مجوز هیئت‌ها را صادر می‌کنند.

عباسی مقدم بیان کرد: شورای هیأت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی در طول چهار سال گذشته ۴۵۰ جلسه برگزار کرده و ۲ هزار و ۱۲۰ مصوبه و ۱۱۰ مصوبه شاخص تصویب کرده است.

خبر جدید  تولید بیش از 3 هزار نوع کالا در زندانهای کشور

وی ادامه داد: در سال گذشته هیأت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی ۱۳ مورد جهیزیه، ۱۵۴ مورد ازدواج آسان، ۳۹۰ مورد حمایت از خانواده‌های بی سرپرست و ۶۷ مورد جلوگیری از طلاق را داشته‌اند.

رئیس شورای هیأت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه برگزاری کلاس‌های آموزش قرآن از جمله برنامه‌های‌ هیأت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی است، افزود: تلاش ما بر این است در هیئت‌های مذهبی حافظ قرآن داشته باشیم.

عباسی مقدم یادآور شد: هیئت‌های مذهبی خراسان‌جنوبی کمترین آسیب را دارند که نشان از فرهنگ مردم این منطقه است.

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب