کد خبر:19996 | 15:01:26 - شنبه 22 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هشت سال دفاع مقدس به تاریخ ایران آبرو بخشید
هشت سال دفاع مقدس به تاریخ ایران آبرو بخشید
جانشین فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در امور اقشار بسیج گفت: هشت سال دفاع مقدس به تاریخ ایران آبرو بخشید و ملت ایران را در برابر دیگر ملتها سربلند کرد.

سرهنگ پاسدار رضا لطیفی، جانشین فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در امور اقشار بسیج در صبحگاه مشترک ناحیه مقاومت بسیج سپاه زهک که بمناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد گفت: هفته دفاع مقدس با  جانفشانی‌ها و فداکاری‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و حماسه عاشورای حسینی تقارن پیدا کرده است.
وی افزود:  هشت سال دفاع مقدس به تاریخ ایران آبرو بخشید، تاریخی که در بردارنده حوادث تلخ و تاسف باری بود که دشمنان برای این ملت ایجاد کرده بودند.
سرهنگ لطیفی تصریح کرد: نقشه اولیه این سرزمین پهناور در طول تاریخ پادشاهی شاهان با دست درازی و پیشکشی اربابان روبرو شد و با آخرین شاه خبیث پهلوی آخرین سرزمین بنام بحرین از این کشور جدا شد.
وی بیان کرد: ولی با حاکمیت الهی و رهبری حضرت امام خمینی(ره) دیگر در تاریخ شاهد تعرض به این سرزمین حتی به اندازه یک وجب نبودیم.
جانشین فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در امور اقشار بسیج ادامه داد: در این هشت سال که دومین جنگ بلند مدت در جهان بعد از جنگ امریکا و ویتنام است فرهنگ زیبای ایثار و از خود گذشتگی متجلی شد.

وی افزود: خاطرات شهدا از نحوه شهادت و ایثار و از خودگذشتگی بسیار نزدیک به حماسه عاشوراست.

خبر جدید  برگزاری 18 یادواره شهدا در بشرویه
لطیفی با اشاره به  فداکاری‌ها و ایثار شهیدان میرحسینی و خدری و عالی و علت تقدس این هشت سال پرداختند  و بیان کرد:این هشت سال جنگ از جنگ‌های بی نظیری است که در دل آن درس‌های اخلاقی زیادی نهفته است بنابراین  میطلبد در مدارس و دانشگاه‌ها به آن پرداخته شود.
این مسئول در پایان به تبدیل جنگ نظامی به اقتصادی اشاره کرد و دفاع را در این عرصه همچون هشت سال دفاع مقدس؛ ارزشمند عنوان کرد.داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب