کد خبر:4212 | 11:29:41 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هزار و ۲۴ تخته فرش دستباف توسط مددجویان خراسان جنوبی تولید شد
هزار و ۲۴ تخته فرش دستباف توسط مددجویان خراسان جنوبی تولید شد
سیدرضا حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این تعداد تخته فرش بافته شده توسط مددجویان تحت پوشش این نهاد معادل ۴ هزار و ۱۹۰ متر مربع بوده است. وی ارزش فرش های بافته شده را بالغ بر ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال عنوان و بیان کرد: در حال حاضر ۳ هزار و […]

سیدرضا حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: این تعداد تخته فرش بافته شده توسط مددجویان تحت پوشش این نهاد معادل ۴ هزار و ۱۹۰ متر مربع بوده است.

وی ارزش فرش های بافته شده را بالغ بر ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال عنوان و بیان کرد: در حال حاضر ۳ هزار و ۸۰۰ بافنده فرش دستباف در استان مشغول تولید فرش هستند.

خبر جدید  خبرنگاران نباید در جامعه مغفول بمانند

معاون خودکفایی و اشتغال اداره کل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه سومین ارسال محموله فرش دستباف مدجویان کمیته امداد خراسان جنوبی به تهران انجام گرفته، افزود: برخی از فرش ها که خریدار دارد در خود استان به فروش می‌رسد.

حسینی تصریح کرد: این فرش‌ها در نقش‌های ریزماهی، گل فرهنگ، افشان، بوته جقه و نایین است که بیشتر توسط بانوان و دختران بافته می‌شود.

وی ادامه داد: هزینه‌های نظارت، حمل و نقل، انبارداری و تمام امور پیگیری فروش توسط امداد پرداخت می‌شود و در بحث نظارت در تمامی مراحل کنترل کیفیت مواد اولیه توسط کارشناس تخصصی مرکز، نظارت و بازدید حین بافت و مراحل ارزیابی و کارشناسی فروش انجام می‌گیرد.

معاون خودکفایی و اشتغال اداره کل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: بافندگان فرش دستباف استان در ۲ هزار و ۵۱۶ کارگاه خانگی و ۱۴ کارگاه تجمعی فعال هستند.

وی یادآور شد: زنان و دختران در کنار بافتن این فرش ها منبع درآمدی کسب می‌کنند و کمیته امداد نیز برای مددجویان بافتنده فرش دستباف در بحث توانمندسازی ارتقای بهداشت محیط کار، آموزش‌های تکمیلی، آموزش چهره به چهره و انتقال بازخورد عیوب و سلیقه و بازار فروش را در برنامه دارد.داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب