کد خبر:3603 | 10:30:15 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشاهده ۸ گونه گربه‌سان در خراسان جنوبی
مشاهده ۸ گونه گربه‌سان در خراسان جنوبی
‌مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۱۰ گونه از انواع گربه سانان در کشور شناسایی شده که از این تعداد هشت گربه سان یوزپلنگ، پلنگ، کاراکال، گربه وحشی، گربه شنی، گربه جنگلی، گربه پالاس و سیاه گوش در استان مشاهده شده است‌. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل […]

‌مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۱۰ گونه از انواع گربه سانان در کشور شناسایی شده که از این تعداد هشت گربه سان یوزپلنگ، پلنگ، کاراکال، گربه وحشی، گربه شنی، گربه جنگلی، گربه پالاس و سیاه گوش در استان مشاهده شده است‌.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی، پرویز آرامنش با اشاره به پناه گاه حیات وحش نایبندان طبس به عنوان بزرگترین پناهگاه حیات وحش کشور افزود: منطقه نایبندان طبس یکی از زیستگاه‌های اصلی گونه منحصر به فرد و در معرض خطر انقراض یوزپلنگ ایرانی است که در سال ۹۶ ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست در پنج مرتبه پوزپلنگ را با چشم غیر‌مسلح مشاهده کردند‌.

خبر جدید  خواست دشمن جلوگیری از فراگیرشدن انقلاب اسلامی است

وی ادامه داد: با توجه به نصب ۵۲ دوربین تله ای در منطقه و کنترل و پایش آنها کارشناسان این اداره کل به این باور رسیدند که به طور قطع پنج قلاده یوزپلنگ در پناه گاه حیات وحش نایبندان طبس زیست می‌کنند‌. 

وی با اشاره به اقدامات حفاظتی که برای حفاظت و حراست از این گونه‌ها در استان انجام می‌شود، تصریح کرد: در همین ارتباط ۲ طرح پژوهشی شامل بررسی و تعیین شبکه پایش یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش نایبندان و مطالعه مقدماتی در شناسایی زیستگاه‌های گربه شنی در سطح استان خراسان جنوبی انجام شده است‌.

خبر جدید  رزمایش اقتدار عاشورا یی تنها گوشه ای از نمونه های اقتدار بسیج می باشد.

وی از پایش مستمر زیستگاه‌‌ها و عرصه های طبیعی استان توسط ماموران اجرایی حفاظت محیط زیست در این زمینه خبر داد و گفت: در راستای حفاظت از گونه در معرض خطر انقراض یوزپلنگ ایرانی و پلنگ این اداره کل اقدام به نصب تعدادی دوربین در کریدورهای حرکتی آنها کرده است‌.

خبر جدید  78 درصد دانش آموزان خراسان جنوبی عضو بسیج دانش آموزی هستند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب