کد خبر:3519 | 10:13:47 - چهارشنبه 28 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرهم باران بر زخم خراسان جنوبی/ذخیره ۵۰۰ هزار مترمکعب آب در نهرین
مرهم باران بر زخم خراسان جنوبی/ذخیره ۵۰۰ هزار مترمکعب آب در نهرین
حسین امامی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به بارندگی های اخیر خراسان جنوبی بیان کرد: خوشبختانه این بارش ها بخشی از عقب ماندگی های استان را جبران کرد. وی با بیان اینکه متاسفانه ابتدای سال وضعیت مناسبی در حجم بارش ها نداشتیم، افزود: این امر سبب شده که علی رغم بارندگی […]

حسین امامی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به بارندگی های اخیر خراسان جنوبی بیان کرد: خوشبختانه این بارش ها بخشی از عقب ماندگی های استان را جبران کرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه ابتدای سال وضعیت مناسبی در حجم بارش ها نداشتیم، افزود: این امر سبب شده که علی رغم بارندگی های اخیر نسبت به سال گذشته ۶۵ درصد کاهش و نسبت به بلند مدت نیز بیش از ۶۳ درصد کاهش ریزش های جوی را داشته باشیم.

خبر جدید  فعالیت‌ها فرهنگی جهاددانشگاهی باید تحت نام یک برند تعریف شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به جاری شدن روان آب ها، بخش زیادی از آن ها در سد ها و بندهای خاکی مهار شد.

امامی با بیان اینکه در مجموع در سدهای مخزنی ۰.۹ میلی متر مکعب ذخیره شده است، گفت: همچنین بیش از ۵۰۰  هزار متر مکعب آب در سد نهرین طبس ذخیره سازی شد.

خبر جدید  کشف بیش از ۶۲۷ میلیارد ریال سوخت قاچاق در سیستان و بلوچستان

وی با بیان اینکه با ذخیره سازی این میزان آب، بخشی از دغدغه های تامین آب شرب طبس  رفع می شود، افزود: کاهش بارندگی و افزایش دما سبب شده که آب تجدید شونده به شدت در معرض تنش قرار گرفته و کاهش داشته باشد.

امامی با بیان اینکه مهار روان آب ها نقش موثری در جبران خسارت های خشکسالی دارد، گفت: باید برای مدیریت آب، منابع مالی مناسبی تخصیص دهیم.

خبر جدید  ۱۸۸ دانش‌آموز دختر بیرجندی به اردوهای راهیان نور اعزام شدند

وی با بیان اینکه باید در مهار روان آب ها تناسب و اولویت بندی مناسبی داشته باشیم، اظهار کرد: همچنین در مهار روان آب ها باید به مشارکت های مردمی توجه کنیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب