کد خبر:1365 | 23:17:39 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرز خراسان جنوبی در حال تخلیه است/ کوچ ۶ هزار مرز نشین
مرز خراسان جنوبی در حال تخلیه است/ کوچ ۶ هزار مرز نشین
به گزارش خبرنگار مهر، نظر افضلی چهارشنبه شب در کارگروه اشتغال خراسان جنوبی که با حضور وزیر کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، بیان کرد: خشکسالی و بیکاری باعث کوچ مرز نشینان شده است. وی با بیان اینکه نسبت به خالی شدن مرز تذکر می دهم،  گفت: از سال ۹۱ تا ۹۵، قریب به شش […]

به گزارش خبرنگار مهر، نظر افضلی چهارشنبه شب در کارگروه اشتغال خراسان جنوبی که با حضور وزیر کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، بیان کرد: خشکسالی و بیکاری باعث کوچ مرز نشینان شده است.

وی با بیان اینکه نسبت به خالی شدن مرز تذکر می دهم،  گفت: از سال ۹۱ تا ۹۵، قریب به شش هزار نفر کوچ کرده اند.

وی با بیان اینکه درصد بیکاری نهبندان ۱۶ درصد است، اظهار کرد: بعد از سفر رهبری به نهبندان، کار زیر بنایی که منجر به اشتغال شود، صورت نگرفته است.

خبر جدید  ۶۵ میلیارد ریال کالای قاچاق در خراسان جنوبی کشف شد

افضلی با اشاره به مشکلات عشایر و مرز نشینان خراسان جنوبی بیان کرد: بیمه این قشر از مشکلات موجود بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس بیان کرد: طرح اشتغال فراگیر با ۱۲ میلیارد ریال تعریف شد اما امیدی به آن ندارم چراکه مردم این استان توان فنی برای گرفتن وام ندارند.

افضلی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید باید توجه ویژه ای به خراسان جنوبی داشته باشد، افزود: ۲۶۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان با یک سوم مساحت استان توجه دقیق و علمی را می طلبد.

خبر جدید  هوای خراسان جنوبی خنک تر می شود

چالش معادن زغال شویی برای روستاها

نماینده مردم فردوس،  سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی در این جلسه بیان کرد: علی رغم تمام ظرفیت ها وضعیت مطلوب در استان نداریم.

محمد رضا امیر حسنخانی بیان کرد: معادن زغالشویی طبس روستاهای اطراف را با چالش کم آبی مواجه کرده و هیچ دستگاهی پاسخگو نیست.

خبر جدید  آغاز بارشهای پراکنده از امشب در خراسان جنوبی

وی با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت در شهرستان های فردوس، سرایان و بشرویه منفی است،  گفت: این امر نشان دهنده مهاجرت و بیکاری است.

امیر حسنخانی خواستار توجه شستا به این مناطق شد و اظهار کرد: وام و تسهیلات ویژه ای برای استان دیده شود.

 وی بیان داشت: آمار قالیبافان در خراسان جنوبی بالا است و باید فکری برای بیمه این قشر داشته باشیم.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب