کد خبر:34760 | 1:28:55 - یکشنبه 17 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی: آموزش و پرورش باید به دور از سیاست گرایی باشد
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی: آموزش و پرورش باید به دور از سیاست گرایی باشد
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه باید روحیه انتقاد پذیری خود را بالا ببریم گفت: آموزش و پرورش یک فضای تربیتی است و باید به دور از سیاست گرایی باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمدعلی واقعی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیر آموزش و پرورش بیرجند با بیان اینکه معلمان سفیران هدایت هستند اظهار داشت: جامعه هدف ما دانش اموزان هستند که به عنوان یک امانت به ما سپرده شدهاند.

وی بیان کرد: باید دانشآموزانی سختکوش تربیت کنیمتا در آینده شاهد مدیران قانونمند و تلاشگر باشیم و نسلی را که تربیت میکنیم باید متخصص و متعهد باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: سیاستزدگی و سیاسیکاری وظیفه ما نیست و باید به دور از سیاست و در کنار هم کار کنیم.

واقعی با بیان اینکه جامعه به نوع نگاه و قلم ما نگاه میکند و باید روحیه انتقادپذیری را در خود تقویت کنیم افزود: اگر بخواهیم در هر جامعهای تغییر و توسعه داشته باشیم باید به معلمان و آموزش پرورش توجه کنیم.

وی تصریح کرد در هر جامعهای آموزش و پرورش به عنوان یک اصل شناخته میشود ومعلمان موتور متحرک جامعهاند چون اصل تغییر و توسعه را بر دوش میکشند که نیاز به توجه دارند.

خبر جدید  فرماندار شهرستان نهبندان منصوب شد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبیبا بیان اینکه معلمان باید عامل به گفتههای خود باشند تا بتوانند به دل دانش آموزان رسوخ کنند و آنگاه جامعهای پویا و بدون حواشی خواهیم داشت افزود: هنگامی که مدیری حکم ابلاغ به او داده میشود در مدرسه نقش اولیه را دارد و باید تلاش کند به اهداف سند تحول بنیادین برسیم.

واقعی با بیان اینکه انتقاد سازنده بسیار کارایی دارد و نباید تخریب شودافزود: با توجه به سند تحول بنیادین باید دانشآموز تراز اول انقلاب تربیت شود در این زمینه باید تلاش جهادی و شبانه روزی داشته باشیم و فضای آموزش وپرورش یک فضای تربیتی است و باید به دور از سیاست گرایی باشد.

فرماندار بیرجند نیز در این مراسم با بیان اینکه برای توسعه فیزیکی فضاها و کلاسهای درس از سالهای قبل اقدامات خوبی انجام شده اما باز هم باید تلاش کنیم افزود: معلمان سردمداران توسعهاند و جایگاه معلم در کلام امام علی(ع) که "هرکس کلمهای به من بیاموزد مرا بنده خود کرده است" آشکار است.

خبر جدید  ‌مصرف بالای نمک در ‌خراسان جنوبی ‌جای نگرانی دارد‌

ناصری افزود: کار مدیریت در حوزه آموزش و پرورش علیرغم جاذبهها و شیرینیها کار دقیقی است چراکه کار با افراد صاحب اندیشه و برآوردن نیازهای آنان، کار بسیار پیچیده و سختی است.

همچنین محمدرضا ضیایی در این جلسه اظهار داشت: کمبود فضای آموزشی در بیرجند از مهمترین مشکلات پیش روی بود که با هماهنگیهای صورت گرفته پنج پروژه به بهرهبرداری رسید و ۱۰ پروژه دیگر نیز عملیات احداث آنها آغاز شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۱۸ ماهه مدرسه اوتیسم برای نخستین بار در بیرجند و دو مرکز اختلالات یادگیری در سطح استان تاسیس شد افزود: امروز جامعه نیازمند حضور جوانان است چون جوانان خلاقاند و اگر از این توان استفاده شود بدون شک ارتقای آموزشی را شاهد خواهیم بود.

خبر جدید  راه‌اندازی گمرک یزدان اقتصاد خراسان جنوبی را متحول می‌کند

رئیس سابق آموزش و پرورش بیرجند گفت: برپایی ۱۰۰ دوره آموزشی رایگان با ۲۰ هزار نفر ساعت آموزش، تعمیر و بازسازسی ۵۰ مدرسه و اخذ مجوز تجاری سازی ۲۰ مدرسه از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت است.

رئیس جدید آموزش و پرورش بیرجند نیز حفظ کرامت انسانی و افزایش تکریم ارباب رجوع را مهمترینبرنامه کاری خود عنوان کرد و گفت: برای تقویت نشاط در مدارس تلاش میشود تا نشاط جامعه پویا را شاهد باشیم.

یکهخانی افزود: انتظار میرود جامعه فرهنگی با راهکارهای خلاقانه روند مدیریتی را برای بهبود شرایط جامعه بهبود بخشند و بایدروحیه امید، ولایت مداری ودین باوری را در آینده سازان کشور تقویت کنیم.

وی اظهار داشت: حضور چشمگیر مردم در سالگرد بلوغ انقلاب اسلامی بیانگر موفقیت در عرصههای مختلف است.

در این مراسممحمدحسین یکهخانیبه عنوان مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند معرفی و از خدمات محمدرضا ضیائیمدیر پیشین این اداره قدردانی شد.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب