کد خبر:585 | 9:03:24 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعالیت ۸۰ واحد پرورش ماهی گرم آبی و سردابی در خراسان‌جنوبی
فعالیت ۸۰ واحد پرورش ماهی گرم آبی و سردابی در خراسان‌جنوبی
مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی گفت: در خراسان ‌جنوبی حدود ۸۰ واحد پرورش ماهیان گرم آبی و سردابی در طول سال فعالیت دارند. «محمد اصغرزاده» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: به‌منظور کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آبزیان و براساس دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی، بازدید و نمونه‌گیری و پایش و مراقبت واحدهای پرورش آبزیان در طول سال […]

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی گفت: در خراسان ‌جنوبی حدود ۸۰ واحد پرورش ماهیان گرم آبی و سردابی در طول سال فعالیت دارند.

«محمد اصغرزاده» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: به‌منظور کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آبزیان و براساس دستورالعمل‌های سازمان دامپزشکی، بازدید و نمونه‌گیری و پایش و مراقبت واحدهای پرورش آبزیان در طول سال انجام می‌گیرد.

وی افزود: به همین منظور از ابتدای سال تاکنون ۶۱ مورد بازدید از این واحدها انجام گرفته است، در همین راستا ۴۰ نمونه آب از استخرهای پرورش ماهی اخذ و بیشتر از ۲۵۰ مورد آزمایش فاکتورهای فیزیکی و شیمیایی آب انجام شده است.

خبر جدید  ۱۹۰ فقره جواز تاسیس صنعتی در خراسان جنوبی صادر شد

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: شمار نمونه ماهی زنده نیز که به منظور تشخیص و بررسی بیماری‌های ماهیان انجام شده ۸۰ مورد بوده است.

اصغرزاده با بیان این‌که به منظور ضدعفونی استخرهای پرورش ماهی نیز ۱۰۰ لیتر ضد عفونی رایگان بین پرورش‌دهندگان توزیع شده است، تصریح کرد: با توجه به کاهش منابع آبی در استان توجه بیشتری به هوادهی استخرهای و رعایت اصول امنیت زیستی توصیه می‌شود.

خبر جدید  قصه کودکان کار در خراسان جنوبی هیچگاه تمام نمی‌شود

وی افزود: با توجه به وجود کانون‌های بیماری ویروسی در سایر استان‌ها توصیه می‌شود، پیش از اقدام به تهیه بچه ماهی از طریق شبکه‌های دامپزشکی و هماهنگی با سایر استان‌ها از سلامت بچه ماهی باید مطمئن شد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی افزود: در طول دوره پرورش، همکاری با شبکه‌های دامپزشکی در خصوص انجام بازدیدها و نمونه‌گیری‌ها  در انجام طرح‌های پایش در تشخیص به موقع بیماری‌ها موثر است.

اصغرزاده با بیان این‌که تاکنون موردی از بیماری‌های حاد ویروسی ماهیان در استان مشاهده نشده است، اظهار کرد: دامپزشکی در راستای تهیه غذای سالم نیز در پایان دوره پرورش اقدام به نمونه‌گیری از ماهیان قبل از ارائه به بازار می‌کند.

خبر جدید  حضور بانوان سیستان و بلوچستانی با پوشش سنتی در برخی ادارات و سازمان‌ها

وی یادآور شد: از نظر وجود بقایای داروهای غیر مجاز نظیر مالاشیت گرین نیز در ماهیان توسط دامپزشکی کنترل شده که موردی از استفاده از این ماده نیز در استخرهای پرورش ماهی قزل‌آلای استان مشاهده نشده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب