کد خبر:3852 | 16:01:55 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فعالیت ۲۱ پایگاه دائمی غربالگری شنوایی در خراسان‌ جنوبی
فعالیت ۲۱ پایگاه دائمی غربالگری شنوایی در خراسان‌ جنوبی
معاون توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان‌ جنوبی گفت: در حال حاضر ۲۱ پایگاه دائمی، چهار مرکز تشخیص و ۱۷ دستگاه غربالگری در خراسان‌ جنوبی فعال است. به گزارش ایسنا، اعظم احمدی شادمهر، امروز (۱۲ اسفند)، در نشست خبری اظهار کرد: ۱۶ هزار و ۳۸۳ نوزاد در خراسان‌جنوبی در ۱۱ ماهه سال جاری مورد غربالگری شنوایی قرار گرفتند . وی افزود: از این تعداد نوزاد ۶۶ نفر مشکوک به اختلال ناشنوایی وارد مرحله […]

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان‌ جنوبی گفت: در حال حاضر ۲۱ پایگاه دائمی، چهار مرکز تشخیص و ۱۷ دستگاه غربالگری در خراسان‌ جنوبی فعال است.

به گزارش ایسنا، اعظم احمدی شادمهر، امروز (۱۲ اسفند)، در نشست خبری اظهار کرد: ۱۶ هزار و ۳۸۳ نوزاد در خراسان‌جنوبی در ۱۱ ماهه سال جاری مورد غربالگری شنوایی قرار گرفتند .

وی افزود: از این تعداد نوزاد ۶۶ نفر مشکوک به اختلال ناشنوایی وارد مرحله تشخیص شدند که ۱۲ نفر آنان مبتلا به کم شنوایی تشخیص داده شدند.

خبر جدید  برپایی نمایشگاه نذرکتاب در دانشگاه فرهنگیان

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه دفتر پیشگیری از معلولیت دو طرح را برای پیشگیری از معلولیت ناشی از ناشنوایی دارد، افزود: یک طرح با هدف تشخیص و شناسایی نوزادان دچار اختلال شنوایی اجرایی شده که آغاز این طرح در خراسان‌ جنوبی به سال ۸۷ برمی‌گردد که در همان سال اول ۱۲ درصد پوشش طرح را داشتیم.

خبر جدید  مجموعه خبری 20، 15 خرداد 97

احمدی شادمهر با اشاره به اینکه این طرح در سه مرحله غربالگری، تشخیص و مداخله اجرایی می‌شود، تصریح کرد: این طرح در حال حاضر در تمامی زایشگاه‌ها و بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: طرح دیگر غربالگری کودکان سه تا پنج سال است که در سال جاری از دی ماه در ۴۷ مهد کودک بیرجند آغاز شد و طی آن، ۹۲۰ کودک مورد غربالگری قرار گرفته و ۳۰۰ نفر به مرحله تشخیص رسیدند.      

خبر جدید  تسهیلات صندوق توسعه ملی به ۴۰۰ طرح کشاورزی خراسان جنوبی پرداخت شد

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب