کد خبر:1139 | 17:41:54 - سه‌شنبه 6 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرش قهستان برندی جهانی با فاصله از جایگاه واقعی خود
فرش قهستان برندی جهانی با فاصله از جایگاه واقعی خود
استاندارخراسان جنوبی گفت: فرش قهستان باید به عنوان برندی جهانی به جایگاه اصلی و قبلی خود برگردد به گزارش ایسنا، «محمد مهدی مروج الشریعه» ظهر امروز (۱۷ بهمن ماه) در ستاد راهبری مدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان درمیان اظهار کرد: فرش قهستان ظرفیتی مهم و ارزشمند برای توسعه اقتصادی شهرستان درمیان است که باید به‌عنوان برندی […]

استاندارخراسان جنوبی گفت: فرش قهستان باید به عنوان برندی جهانی به جایگاه اصلی و قبلی خود برگردد

به گزارش ایسنا، «محمد مهدی مروج الشریعه» ظهر امروز (۱۷ بهمن ماه) در ستاد راهبری مدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان درمیان اظهار کرد: فرش قهستان ظرفیتی مهم و ارزشمند برای توسعه اقتصادی شهرستان درمیان است که باید به‌عنوان برندی جهانی به جایگاه اصلی و قبلی خود برگردد.

وی به موضوع آب به‌عنوان یک موضوع استراتژیک در استان اشاره کرد و افزود: تأمین آب استان و شهرستان درمیان به‌عنوان یک اولویت در دستور کار مسئولان استانی و کشوری قرار گرفته و تاکنون اقدامات مناسبی نیز در این زمینه انجام شده که امیدواریم به نتایج مطلوب دست پیدا کنیم.

استاندار خراسان‌جنوبی توسعه روستایی را از دیگر اولویت‌های کاری استان دانست و گفت: دولت اعتبارات بسیار مناسبی در حوزه توسعه اشتغال روستایی به خراسان‌جنوبی اختصاص داده که دفتر روستایی در کنار سایر دستگاه‌های ذی‌ربط برای جذب این اعتبارات باید نهایت تلاش خود را معطوف کنند.

خبر جدید  آبرسانی به 14 روستای سیل زده زیرکوه با تانکر

مروج الشریعه وحدت و انسجام را رمز موفقیت دانست و ادامه داد: امروز حفظ وحدت و اتحاد با امنیت ملی ما ارتباط مستقیم دارد، چون دشمنان ما به دنبال کوچکترین گسستی در حوزه اجتماعی هستند تا وارد عرصه میدان شده و به نظام و انقلاب ضربه وارد کنند.

وی توسعه صادرات در حوزه صنعت فرش را مورد تأکید قرار داد و گفت: سازمان همیاری شهرداری‌های استان در کنار اداره‌کل میراث فرهنگی در خصوص احیای صنعت فرش از طریق ارائه تسهیلات، ارائه آموزش‌های تخصصی، راه‌اندازی کارگاه‌های فرش بافی باید اقدامات لازم را صورت دهند.

خبر جدید  جانبازان دفاع از رهبر دینی را در عمل اثبات کردند

استاندار خراسان‌جنوبی به مشکلات کارخانه قند قهستان اشاره کرد و افزود: عوامل زیادی در این زمینه از جمله تغییر شرایط اقلیمی، فرسوده بودن کارخانه و قدیمی بودن تکنولوژی دخیل هستند از این‌رو سازمان همیاری شهرداری‌ها در کنار اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت باید برای بروزرسانی و یا احداث کارخانه جدید فکری اساسی و برنامه ای کاربردی ارائه کنند.

مروج الشریعه توسعه صادرات و رونق مبادلات مرزی با کشور افغانستان را مورد تأکید جدی قرار داد و تصریح کرد: فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی استان در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: صادرات دام و فرآورده‌های دامی از مرز دو کوهانه، صادرات صنایع غذایی و بسته‌بندی از مرز میل ۷۳ و صادرات انرژی و سوخت از مرز یزدان از اولویت های کاری است که دنبال خواهد شد.

خبر جدید  مباهله؛ روزی برای تقابل صداقت و دروغ

استاندار خراسان‌جنوبی، به مشکلات مربوط به تملک اراضی در شهرستان مرزی درمیان اشاره کرد و افزود: مسئولان ذی ربط گزارش جامعی از وضعیت مالکیت مردم بر اراضی و تصرفات آماده کنند تا در مرکز از مراجع ذی‌ربط پبگیری لازم صورت گیرد.

مروج‌الشریعه، به حجم زیاد تردد از مسیر ارتباطی «اسدیه – بیرجند» اشاره کرد و گفت: سازمان برنامه و بودجه استان و معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اجرای باند دوم محور «اسدیه – بیرجند» را به سرانجام برسانند.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب