کد خبر:1470 | 15:34:23 - پنج‌شنبه 8 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
علمای اسلام از خطر بزرگ نفاق دوری کنند
علمای اسلام از خطر بزرگ نفاق دوری کنند
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر پنج شنبه در دیدار با علمای اهل سنت خراسان جنوبی اظهار داشت: فرصت عمر برای این است که انسان رشد کرده، به ایمان و توحید برسد و در عالم مادی غرق نشود. وی با بیان اینکه اظهار به ایمان و توحید چند مرتبه دارد، بیان […]

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر پنج شنبه در دیدار با علمای اهل سنت خراسان جنوبی اظهار داشت: فرصت عمر برای این است که انسان رشد کرده، به ایمان و توحید برسد و در عالم مادی غرق نشود.

وی با بیان اینکه اظهار به ایمان و توحید چند مرتبه دارد، بیان کرد: در وهله نخست باید این مسئله با زبان و لسان اقرار شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: اقرار زبانی بسیار زیبا است اما بنای ایمان در خارج در عمل شناخته می شود چراکه عمل انسان مؤمن با غیر مؤمن فرق می کند.

عبادی با تأکید بر اینکه باید تمام اعمال انسان مؤمن منسوب به بندگی خدا باشد، عنوان داشت: انسان مؤمن در انجام هر کاری خدا را مد نظر قرار می دهد و ایمان او تنها زبانی نیست.

خبر جدید  خبر 20

وی با بیان اینکه هرچند انسان موجودی خاکی بوده اما راهش تا رسیدن به کمال و خداوند باز است، عنوان داشت: البته نقش حکومت برای رشد نوع بشر انکار ناشدنی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در دین خدا بشر  رها نمی شود بلکه امانتی است که به انسان امین سپرده می شود، بیان کرد: بنابراین خدا انسان های برگزیده ای را انتخاب می کند که برای تربیت، تعلیم و تزکیه انسان شایستگی دارند.

خبر جدید  همت جمعی برای داشتن شهری زیبا

عبادی ادامه داد: اما در صحنه میدانی مشاهده می کنیم که پیامبران برای رشد و تعالی انسان ها آمدند اما بعد از آن ها حکومت اسلامی توسط کسانی ربوده شد که اعتقادی به پیغمبر و دین خدا نداشتند.

وی با بیان اینکه کسانی که اصلا به دین خدا اعتقاد ندارند در میان مسلمین نفوذ می کنند و بر آن ها مسلط می شود، عنوان داشت: یعنی دزد وارد می شود تمام کار خود را انجام می دهد و ما او را شناسایی نمی کنیم، بعد کاری می کنند که خود مسلمانان یکدیگر را نابود می کنند.

 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: مهمترین جهاد که پیروزی حتمی را به دنبال دارد، این است که مسلمانان آگاهانه از آنچه غیر اسلامی و غیر دینی بوده، تبعیت نکنند.

خبر جدید  تصویب ۲۰۰میلیارد ریال متمم بودجه برای پروژه های عمران شهری بیرجند

عبادی با بیان اینکه مهمترین جهاد این است که از خدا و رسول اطاعات کنیم و از کافرین و ظالمین اطاعت نکنیم، افزود: اگر روزی در آزمون آخرالزمانی اطاعت از کفار و منافقین نکنیم در بهترین وضعیت خواهیم بود.

وی ادامه داد: در این باره همه مسلمانان وظیفه دارند اما در وهله نخست علما باید ظلم و ستم را نفی کنند و در مورد آنچه تجاوز و تعدی به حق است روشنگری کنند و از خطر بزرگ نفاق دوری کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب