به گزارش خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی،نشست شورای اداری خراسان جنوبی به ریاست استاندار و با حضور محمدحسین فتح آبادی مدیرکل دیوان محاسبات خراسان جنوبی برگزار شد. محمد حسین فتح آبادی نیز در این مراسم افزود: ۲۹ صدم درصد درآمدهای کشور از محل درآمدهای استان تامین شده و حدود ۵۷ درصد اعتبارات هزینه ای و عمرانی استان از منابع داخلی و بقیه هزینه ها نیز از محل درآمدهای عمومی کشور پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: ۶۹ مورد اقدام پیشگیرانه در سال گذشته، انجام شد که این تعداد امسال به ۲۰۹ مورد رسید که ۶۰ درصد رشد داشته است.
مدیرکل دیوان محاسبات خراسان جنوبی بیان کرد: سرانه اعتباری که در سال ۱۳۹۷ توسط هر حسابرس مورد رسیدگی قرار گرفت ۵۱ میلیارد تومان است که در سال قبل این رقم ۴۱ میلیارد تومان بود.
فتح آبادی افزود: ۷۰ درصد از کل اعتبارات جاری و تملک دارایی استان را مورد رسیدگی قرار دادیم و در همه حوزه های خراسان جنوبی نیز حضور داریم.
وی اظهار داشت: در سال ۱۳۹۷، ۲۰ میلیارد تومان به خزانه واریزی داشتیم و ۵۳۰ میلیون تومان مواردی شامل ضبط ضمانت نامه و واریزی های قانونی به حساب های دستگاه های اجرایی نزد خزانه واریز شد.
وی ادامه داد: همچنین ۲۳ میلیارد تومان در راستای اقدامات پیشگیرانه از صورت وضعیت ها و پرداخت های غیرقانونی انجام شد، اگر پرداخت مازاد صورت گرفته از آنها خواستیم که با پیمانکار از محل صورت وضعیت های آتی پیمانکار تسویه حساب شود.
فتح آبادی اضافه کرد: در سال جاری ۱۰۶ میلیارد تومان شامل واریزی به خزانه و … داشتیم که نسبت به سال قبل ۲۹ درصد رشد یافته است.
مدیرکل دیوان محاسبات خراسان جنوبی گفت: ۴۰ درصد واریزی ها در سال جاری به خزانه شامل وصول مالیات بوده و هفت مورد پرونده ارسالی به دادسرا داشتیم.
وی افزود: تعاملات خوبی با دستگاه های اجرایی در خراسان جنوبی داریم، بیشتر به دنبال کمک و ارائه مشاوره فنی و حسابرسی برای رفع مشکل به دستگاه ها هستیم و تا کنون سعی ما بر این بود که قبل از پرونده سازی با مدیران نشست های متعددی بگذاریم تا مشکل رفع شود.
فتح آبادی یادآور شد: دیوان محاسبات خراسان جنوبی در سال ۱۳۸۴ ایجاد شد و ۸۳ پست سازمانی داریم که اکنون ۴۷ نفر مشغول به فعالیت هستند.

خبر جدید  پرداخت حدود 13 میلیارد تومان تسهیلات به طرحهای اشتغال فراگیر