کد خبر:3985 | 14:55:54 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صندوق ضمانت سرمایه گذاری حمایت ویژه از صنایع خراسان جنوبی کند
صندوق ضمانت سرمایه گذاری حمایت ویژه از صنایع خراسان جنوبی کند
به گزارش خبرنگار مهر، محسن احتشام در جمع فعالان اقتصادی بیرجند اظهارکرد: امید است صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط، مشکل گشای واحدهای تولیدی استان باشد. وی با بیان اینکه اشتغال ۹۵ درصد از صنایع موجود در کوچک و متوسط است، افزود: همچنین ۷۰ درصد از اشتغال استان را صنایع کوچک و متوسط […]

به گزارش خبرنگار مهر، محسن احتشام در جمع فعالان اقتصادی بیرجند اظهارکرد: امید است صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط، مشکل گشای واحدهای تولیدی استان باشد.

وی با بیان اینکه اشتغال ۹۵ درصد از صنایع موجود در کوچک و متوسط است، افزود: همچنین ۷۰ درصد از اشتغال استان را صنایع کوچک و متوسط شکل می دهند.

وی با اشاره به ظرفیت نیروی انسانی در خراسان جنوبی بیان کرد: این استان دارای استارت آپ ها و جوانان خلاق و مبتکر زیادی است.

احتشام افزود: صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط باید توجه ویژه ای به جوانان داشته باشد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط ایران با اشاره به مشکلات پیش روی واحدهای صنعتی بیان کرد: بسیاری از مشکلات این واحدها مالی بوده و به وثیقه بانکی بر می گردد.

خبر جدید  1کشته و 4 مجروح در برخورد تریلی و سمند

محمد حسین مقیسه بیان کرد: واحدهای صنعتی هر چه داشته در امر تولید داده اند بنابراین وثیقه ای برای دریافت وام های بانکی ندارند.

وی با  بیان اینکه دولت صندوق هایی در راستای ضربه گیری از واحدهای تولیدی ایجاد می کند، افزود: سنتی ترین خدمت صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط نیز، ضمانت نامه های اعتباری است.

وی با بیان اینکه این ضمانت نامه جایگزین وثیقه فعال اقتصادی در نشان بانکی خواهد شد، افزود: این صندوق ضمانت نامه صادر کرده و به بانک تحویل می دهد.

مقیسه اظهار کرد: صندوق نیز در قبال صدور این ضمانت نامه، محل اجرای طرح را از تولید کننده رهن می گیرد چراکه بانک ها رغبتی برای گرفتن اجرای طرح ندارند.

خبر جدید  ثبت نام حدود 10 هزار نفردر مراسم اعتکاف در خراسان جنوبی

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط ایران بیان کرد: این صندوق در سال ۱۳۸۳ تاسیس شده و در سال ۸۶ اولین ضمانت نامه را صادر کرده است.

وی با بیان اینکه تا سال ۹۴ تنها در قبال رهن اجرای طرح، ضمانت نامه صادر کرده است، اظهار کرد: در سال ۹۴ نیز، ضمانت نامه پیمانکاری صادر می کند.

مقیسه با بیان اینکه به دنبال حذف برخی از معاملات بانکی در ضمانت نامه ها بودیم، افزود: در این راستا، ضمانت نامه خرید مواد اولیه را اجرایی کردیم.

خبر جدید  گشایش نمایشگاه و فروشگاه آثار چاپ دستی در بیرجند

وی کارمزد ضمانت نامه در سال اول را ۱.۲ درصد دانست و افزود: هر سال ۰.۲۵ به کارمزد اضافه می شود.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط ایران بیان کرد: طی سال گذشته دو ضمانت نامه خسارت داشتیم که کار سود سالانه صندوق نیز از بین رفت.

وی بیان کرد: حداکثر سقفی که می توانیم برای واحدهای کوچک و متوسط تضمین کنیم، سه میلیارد تومان است.

مقیسه از الکترونیکی شدن فرآیند ها صدور ضمانت نامه در سال جاری خبر داد و گفت: در این راستا تمام فرآیند ها برای ارباب رجوع  و مسئولان قابل رشد است.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب