کد خبر:3846 | 13:23:29 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شیوع ناشنوایی در خراسان‌جنوبی ۱۸ درصد است
شیوع ناشنوایی در خراسان‌جنوبی ۱۸ درصد است
به گزارش خبرنگار مهر، علی عرب نژاد صبح شنبه در نشست خبری اظهار کرد: ۵۰ درصد معلولیت‌های ناشی از ناشنوایی ژنتیکی است و ۹۰ درصد کودکانی که در خراسان‌جنوبی ناشنوا هستند بر اثر ازدواج‌های فامیلی دچار این مشکل شده‌اند. مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی با اشاره به ۲۱ هزار و ۲۷۸ معلول در خراسان‌جنوبی بیان کرد: از […]

به گزارش خبرنگار مهر، علی عرب نژاد صبح شنبه در نشست خبری اظهار کرد: ۵۰ درصد معلولیت‌های ناشی از ناشنوایی ژنتیکی است و ۹۰ درصد کودکانی که در خراسان‌جنوبی ناشنوا هستند بر اثر ازدواج‌های فامیلی دچار این مشکل شده‌اند.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی با اشاره به ۲۱ هزار و ۲۷۸ معلول در خراسان‌جنوبی بیان کرد: از این تعداد ۳ هزار و ۷۰۰ نفر دچار اختلالات شنوایی هستند.

عرب‌نژاد با اشاره به برنامه‌های بهزیستی در زمینه پیشگیری، تشخیص و مداخله در بحث معلولیت ناشنوایی ادامه داد: شیوع معلولیت ناشنوایی در خراسان جنوبی ۱۸ درصد است.

وی یادآور شد: طرح غربالگری کودکان ۳ تا پنج سال در مرکز استان اجرا می‌شود و امیدواریم با اختصاص اعتبار و خرید دستگاه‌های غربالگری این طرح در کل خراسان‌جنوبی اجرا شود.

خبر جدید  بارندگی در سیستان و بلوچستان ۷۴ درصد کاهش یافت

همچنین در این نشست جمیله رضازاده، معاون توانبخشی بهزیستی خراسان‌جنوبی در زمینه درمان و پیشگیری از ناشنوایی گفت: بعد از غربالگری و مداخله، برای درمان ناشنوایی بحث سمعک را برای افراد داریم و در صورت عدم موفقیت استفاده از سمعک در پیشرفت وضع شنوایی فرد از کاشت حلزون استفاده می‌کنیم.

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: البته والدین در وهله اول باید مشکل فرزند خود را بپذیرند تا ما بتوانیم بعد از غربالگری و تشخیص بحث درمان را داشته باشیم.

خبر جدید  اعلام آمادگی ناوگان اتوبوسرانی برای جابجایی هیاتهای مذهبی

رضازاده با اشاره به بحث کشت حلزون ادامه داد: کاشت حلزون در حال حاضر در استان‌هایی چون یزد، خراسان رضوی، تهران، کرمان و اهواز انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هزینه کاشت حلزون تا قبل از ۶ سالگی، ۶ میلیون تومان و بعد از این سن ۲۰ میلیون تومان است، افزود: تمام هزینه کاشت حلزون تا قبل از سن ۶ سالگی را سازمان بهزیستی می‌پردازد.

معاون توانبخشی بهزیستی خراسان‌جنوبی گفت: در سال جاری ۸۷ میلیون تومان اعتبار برای کاشت حلزون در خراسان جنوبی به ۴۷ نفر تعلق گرفت و مبلغ ۸۰ میلیون تومان اعتبار نیز به وسایل توانبخشی مرتبط با ناشنوایی تعلق گرفت.

خبر جدید  نگاهی به وقایع روز چهارم محرم

رضازاده اظهار کرد: اولویت اول ما در زمینه حمایت و درمان ناشنوایی به افراد زیر ۲ سال، اولویت متوسط به افراد دو تا ۶ سال و در ادامه نیز سنین بالاتر مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به دو مرکز توانبخشی ویژه افراد دچار اختلال شنوایی در خراسان‌جنوبی یادآور: حمایت از معلولین از پیشگیری آغاز شده و به توانبخشی، سوادآموزی، حرفه‌آموزی و ایجاد اشتغال ختم می‌شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب