کد خبر:797 | 9:42:15 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهرستان نهبندان؛ پیشتاز در ثبت‌نام آزمون سراسری قرآن و عترت
شهرستان نهبندان؛ پیشتاز در ثبت‌نام آزمون سراسری  قرآن و عترت
گروه فعالیت های قرآنی: رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: شهرستان نهبندان بیشترین آمار ثبت‌نامی در آزمون سراسری قرآن و عترت را به خود اختصاص داد. حجت الاسلام و المسلمین مهدی عباسی، رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌جنوبی […]

گروه فعالیت های قرآنی: رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: شهرستان نهبندان بیشترین آمار ثبت‌نامی در آزمون سراسری قرآن و عترت را به خود اختصاص داد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی عباسی، رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان‌جنوبی اظهار کرد: شهرستان نهبندان با ۷۲۰ نفر ثبت‌نامی در آزمون سراسری قرآن و عترت، بیشترین آمار ثبت‌نامی در این آزمون در استان را دارد.
وی با بیان اینکه ۱٫۳۹ درصد جمعیت این شهرستان در آزمون شرکت کرده‌اند، افزود: در شهرستان‌های دیگر استان نیز آمار ثبت‌نامی بسیار خوب بوده است.
رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: شهرستان‌های سرایان و طبس در رتبه‌های بعدی تعداد ثبت‌نامی قرار دارند.
عباسی ادامه داد: شهرستان‌های خوسف، فردوس، بیرجند، قاینات، بشرویه، سربیشه، زیرکوه و درمیان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
وی اظهار کرد: آزمون سراسری قرآن و عترت در چهار موضوع حفظ قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم قرآن، معارف اهل بیت(ع) و انس با قرآن برگزار می‌شود .
رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه این آزمون در ۲۶ رشته برگزار می‌شود، افزود: این آزمون در موضوع حفظ قرآن کریم، در ۱۶ رشته، در ترجمه و مفاهیم قرآن در شش رشته، در موضوع معارف اهل بیت(ع) در سه رشته و در موضوع انس با قرآن، که به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود، در یک رشته برگزار می‌شود .
عباسی بیان کرد: آزمون رشته «حفظ کل قرآن کریم» برای داوطلبان به صورت دو مرحله‌ای کتبی و شفاهی برگزار می‌شود .
وی یادآور شد: مرحله کتبی این آزمون روز پنج‌شنبه ١٠ اسفند ماه سال‌جاری و مرحله شفاهی صرفاً برای افرادی که موفق به کسب حدنصاب قبولی در آزمون کتبی شوند؛ در بازه زمانی یک هفته‌ای از تاریخ ١٢ اسفندماه لغایت ١٧ اسفندماه سالجاری برگزار می‌شود.

خبر جدید  فعالیت ۶۵۰ هزار خیر مدرسه‌ساز در کشور

 

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب