کد خبر:3737 | 7:53:42 - جمعه 2 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شرکت ۲۴۰۰ بیرجندی در شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم
شرکت ۲۴۰۰ بیرجندی در شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی خبر داد: گروه فعالیت‌های قرآنی- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: در شهر بیرجند ۲۴۰۰ نفر در آزمون کتبی سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در دانشگاه پیام نور بیرجند شرکت کردند و مابقی در ١٣ حوزه دیگر امتحانی در شهرهای قاین، سرایان، طبس، عشق‌آباد، فردوس، بشرویه، نهبندان […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی خبر داد:

گروه فعالیت‌های قرآنی- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: در شهر بیرجند ۲۴۰۰ نفر در آزمون کتبی سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در دانشگاه پیام نور بیرجند شرکت کردند و مابقی در ١٣ حوزه دیگر امتحانی در شهرهای قاین، سرایان، طبس، عشق‌آباد، فردوس، بشرویه، نهبندان و سربیشه،زیرکوه، خوسف و مود به رقابت پرداختند.

احمد محبی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی اظهار کرد: شانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم برای ارزیابی قرآن‌آموزان در دوره‌های قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور بیش از ۶۷۰۰ نفر شرکت‌کننده همزمان با سراسر کشور ١٠ اسفند ٩٦ در خراسان‌جنوبی برگزار شد.
وی با اشاره به هدف برگزاری این آزمون، افزود: سنجش و ارزیابی میزان موفقیت قرآن آموزان و موسسات قرآن در فراگیری محتوا و اجرای این دوره از مسابقات از اهداف برگزاری آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی ادامه داد: این دوره از آزمون در ١٥ رشته مفاهیم مقدماتی، مفاهیم تکمیلی، تدبر در قرآن؛ مفاهیم نهج‌البلاغه، حفظ جزء ٣٠، حفظ جزء اول، حفظ جزء ٣ جزء، حفظ ١٠ جزء حفظ ١٥ جزء حفظ ٢٠ جزء، حفظ کل و حفظ سوره یاسین برگزار شد.
محبی خاطرنشان کرد: در این راستا، نوبت اول حفظ قرآن ساعت ٨:٣٠ تا ٩:٤٥ و همچنین، نوبت دوم مفاهیم قرآن و معارف اهل بیت(ع) ساعت ١٠:٤٥ تا ١١:٤٥ برگزار شد.
خراسان‌جنوبی، پیشگام در تعداد ثبت‌نام کنندگان
وی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی با بیش از ۶۷۰۰ نفر ثبت نام کننده نسبت به جمعیت، در کل کشور پیشگام است، افزود:‌۸۰ درصد از شرکت کنندگان دراین آزمون با رقم ۵۳۶۰ را بانوان و ۲۰ درصد را با رقم ۱۳۴۰ نفر را آقایان تشکیل می‌دهند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی تصریح کرد: از بین کسانی که در آزمون حفظ و مفاهیم قرآن ثبت نام کرده‌اند؛ ٤٧٠٣ نفر مربوط به موسسات قرآنی، ١٠٥٦ نفر امزادگان و بقاع متبرکه، ٤٥٢ نفر مراکز اصلاح و تربیت،٢٠٢ نفر داو طلب آزاد بوده و بقیه ثبت نام کنندگان مربوط به مساجد، دانشگاه‌ها، پایگاه‌های بسیج، مراکز نظامی و حوزه‌های علمیه هستند.
محبی خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس رشته‌های ثبت نامی بیش از ٤٥٤٢ نفر در رشته حفظ قرآن ترجمه و مفاهیم، ١٦٥٧ نفر در رشته معارف اهل بیت (ع) و ٥٠١ نفر در رشته انس با قرآن در این آزمون ثبت نام کرده‌اند.
وی بیان کرد: در شهر بیرجند ۲۴۰۰ نفر در آزمون کتبی در دانشگاه پیام نور بیرجند شرکت کردند و مابقی در ١٣ حوزه دیگر امتحانی در شهرهای قاین، سرایان، طبس، عشق‌آباد، فردوس، بشرویه، نهبندان و سربیشه،زیرکوه، خوسف و مود به رقابت پرداختند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه حوزه آزمون شفاهی در شهرستان بیرجند آستان مبارک شهدای باقربه در نظر گرفته شده است، افزود: آزمون داوطلبان مقطع سنی زیر ١٢ سال در روزهای ١٣ لغایت ١٥ اسفندماه برگزار می‌شود تا این گروه نیز بتوانند در آزمون شرکت کرده و اطلاعات قرآنی خود را مورد ارزیابی قرار دهند.
محبی با بیان اینکه این آزمون به صورت سراسری و بدون شرط سنی برگزار شد، یادآور شد: به تمامی کسانی که امتیاز بالای ٦٠ کسب کنند؛ گواهینامه معتبر و به داوطلبان بالای ٩٠ امتیاز از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، لوح تقدیر و هدایای ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.
انتهای پیام

خبر جدید  قولی که عملی شد

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب