آخرین اخبار
کد خبر:33742 | 1:07:24 - چهارشنبه 9 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیستم های گرمایشی غیر مجاز در ۱۷۹ محیط آموزشی خراسان جنوبی
سیستم های گرمایشی غیر مجاز در ۱۷۹ محیط آموزشی خراسان جنوبی
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: مدیران ۱۷۹ مدرسه استان از بخاری های غیر مجاز در محیط های آموزشی نظیر بخاری گازی، تیوست و چراغ های گرم کن استفاده می کنند.

شعارسال: مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: مدیران ۱۷۹ مدرسه استان از بخاری های غیر مجاز در محیط های آموزشی نظیر بخاری گازی، تیوست و چراغ های گرم کن استفاده می کنند.

محمد علی واقعی پیش از ظهر سه شنبه در نشست شورای معاونین این اداره کل اظهارکرد: استفاده از هر وسیله گرمایشی به جز سیستم گرمایشی مرکزی، بخاری تابشی و بخاری نفتی کاربراتوری استاندارد در مدارس ممنوع است.

وی با اشاره به بازدید از مدارس استان پیرامون بررسی سیستم های گرمایشی افزود: اکیپ های واحدهای نظارتی آموزش و پرورش استان در۱۲شهرستان و منطقه ازمدارس و فضاهای آموزشی استان بازدید کردند.

وی ادامه داد: در این بازدید مشخص شد که مدیران ۱۷۹ مدرسه استان از بخاری های غیر مجاز در محیط های آموزشی نظیر بخاری گازی، تیوست و چراغ های گرم کن استفاده می کنند.

وی ضمن تأکید بر تخلف بودن استفاده از بخاری گازی، تیوست و چراغ های گرمکن در مدارس و مراکز پیش دبستانی، تصریح کرد: بیشتر مدیران این مدارس به ویژه در مدارس غیر دولتی و پیش دبستانی ها از بخاری گازی استفاده می کنند.

وی بیان داشت: هر چند این نوع بخاری ها دارای برچسب ایمنی و مهر استاندارد هستند اما بر اساس مبحث ۱۷ قرارداد آیین نامه مقررات ملی ساختمان ایران نصب هر گونه وسیله گرمایشی گازسوز اعم از بخاری، پکیج و آب گرمکن در داخل فضای ساختمان های عمومی نظیر مدارس، مهدکودک ها و مراکز نگهداری بیماران و سالمندان اکیدا ممنوع است.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که در این بازدید ها بر تعویض بخاری های گازی با بخاری های تابشی با نفتی کاربراتوری استاندارد تأکید شده است، عنوان کرد: در حال حاضر ۷۵ درصد مدارس استان مجهز به سیستم گرمایش مرکزی هستند.

وی اضافه کرد: ۲۵ درصد باقی مانده به دلیل نبود منابع مالی کافی از بخاری های تابشی و یا بخاری های نفتی کاربراتوری استاندارد استفاده می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، امنیت جسم و روان دانش آموزان را خط قرمز آموزش و پرورش استان دانست و گفت: مدیران این مدارس مکلف شدند نسبت به تعویض سیستم های گرمایشی غیر مجاز با هماهنگی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اقدام کنند.

واقعی با بیان این که اعتبارات دولتی به تنهایی جوابگوی استاندارد سازی سیستم گرمایشی این تعداد مدرسه در کوتاه مدت و با توجه به نیاز استان نیست، ابراز داشت: امیدواریم خیرین نیکوکار در این عرصه نیز ورود کرده و استاندار خراسان جنوبی به عنوان رئیس شورای آموزش و پرورش در تخصیص اعتبار یاری رسان خادمین نظام مقدس تعلیم و تربیت باشند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار: ۱۸دی ۱۳۹۷ ، کدخبر:۴۵۰۷۵۴۲ ،www.mehrnews.com


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  اهمیت و مزایای تغذیه با شیر مادر
0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب