کد خبر:34754 | 1:28:43 - یکشنبه 17 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سهم استان خراسان جنوبی از اعتبارات تبصره ۱۸ بیش از ۴۷ میلیارد تومان است
سهم استان خراسان جنوبی از اعتبارات تبصره ۱۸ بیش از ۴۷ میلیارد تومان است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: سهم استان از محل اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه، ۴۷ میلیارد و ۳۴۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که در قالب کمک‌های فنی و اعتباری بین سه بخش کشاورزی، صنعت و معدن و میراث فرهنگی توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، هادی آرین پیش از ظهر امروز در ششمین شورای برنامهریزی و توسعه خراسان جنوبی با بیان اینکه سهم خراسان جنوبی از محل اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه، ۴۷ میلیارد و ۳۴۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است اظهار داشت: از این اعتبارات ۴۰ درصد معادل ۱۹ میلیارد تومان در بخش کشاورزی، ۴۰ درصد معادل ۱۹ میلیارد تومان در بخش صنعت، معدن و تجارت و ۲۰درصد معادل ۹ میلیارد و۳۴۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشرگی استان توزیع میشود.

وی با بیان اینکه سهم استان خراسان جنوبی از اعتبارات استفاده متوازن از امکانات کشور بیش از ۲۱ میلیارد تومان است که براساس شاخصهها باید توزیع شهرستانی شودافزود: راهکاهرای استفاده از کمکهای فنی اعتباری منوط به اعتبارات نقدی است اما متاسفانه استان خراسان جنوبی این ردیف را نداشت.

خبر جدید  ۳۷۹ هزار تن سیمان از شهرستان قاین صادر شد

افزایش ۲۱ میلیارد تومانی اعتبارات متوازن به شهرستانهای خراسان جنوبی

رئیس سازمان مدیریت و برنامهریزی خراسان جنوبی گفت: مقرر شد ۲۱ میلیارد تومان اعتبارات متوازن به اعتبارات شهرستانها اضافه شود تا در کمیتههای برنامهریزی شهرستانی به عنوان پروژههای عمرانی و زیرساختی تعریف شود و توزیع شهرستانی اعتبارات متوازن به دلیل عدم دعوت و حضور فرمانداران در جلسه شورای برنامهریزی استان از دستور کار خارج و تصمیمگیری برای این مهم به جلسه دیگری موکول شد.

خبر جدید  ۴۴ دستگاه اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران ‌خراسان جنوبی آماده‌باش شدند

آرین با اشاره به تصمیمگیری در زمینه تجمیع یک درصد اعتبارات هزینهای برای امور پژوهشی و توسعه فناوری افزود: اعتبار پژوهشی دستگاههای اجرایی استان به دلیل ناچیز بودن باید تجمیع و به درستی مورد استفاده قرار گیرد و براساس دستور کار اول جلسه با تصمیم اکثریت آراء اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه در قالب کمکهای فنی و اعتباری بین رسته فعالیت کشاورزی، رسته فعالیت صنعت و معدن و رسته فعالیت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان توزیع شد.

تصویب ۱۴ طرح کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان

وی اظهار داشت: تجمیع اعتبار پژوهشی دستگاههای اجرایی و تصویب مصوبات کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان با اکثریت آرا در شورای برنامهریزی و توسعه استان تصویب شد.

در این جلسه ۱۴ طرح کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان تصویب شد که شامل احداث دو نیروگاه خورشیدی طبس، احداث انبار آلات بشرویه، احداث انبار امدادی فردوس، احداث مجتمع خدماتی رفاهی فردوس و واگذاری زمین برای استقرار دستگاه ایکس ری بود.

خبر جدید  امام جمعه اهل سنت درمیان: افراطی‌گری بزرگترین ضربه به اهل سنت و تشیع است

دانشگاه بیرجند از اعتبارات متوازن سهمی نداشت

رئیس دانشگاه بیرجند نیز با گلایه از اینکه ارزش گذاری در آموزش عالی خراسان جنوبی وجود ندارد اظهار داشت: سهم دانشگاه بیرجند مانند دیگر دانشگاههای استان از اعتبارات توزان هیچ بود.

خامسان با بیان اینکه دانشگاهها در تثبیت جمعیتی استان نقش زیادی داشته است افزود: در حال حاضر شاهد کاهش چهار هزارنفری جمعیت دانشجو در دانشگاه بیرجند هستیم و اگر روند اینگونه باشد در برابر رقبا افت پیدا میکنیم.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب