کد خبر:4136 | 20:09:14 - دوشنبه 5 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ریشه تمام مشکلات جامعه بی بصیرتی و انحراف فکری است
ریشه تمام مشکلات جامعه بی بصیرتی و انحراف فکری است
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی دوشنبه شب در دیدار با خانواده های نیروی هوایی ارتش بیرجند اظهار داشت: انسان با بصیرت باید در شرایط مختلف مورد و مصداق بصیرت را بشناسد و به آنچه که درست است، عمل کند. وی بیان کرد: اما قبل از این ها باید بصیرت کلی پیدا […]

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی دوشنبه شب در دیدار با خانواده های نیروی هوایی ارتش بیرجند اظهار داشت: انسان با بصیرت باید در شرایط مختلف مورد و مصداق بصیرت را بشناسد و به آنچه که درست است، عمل کند.

وی بیان کرد: اما قبل از این ها باید بصیرت کلی پیدا کنیم که به عنوان یک باور و اعتقاد علمی، عقلی و دینی ما را آماده و حساس کند که بی تفاوت نمانیم و این امر در زاویه ای از جهان شناسی و انسان شناسی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انسان به این عالم آمده، در آن زندگی می کند و باید قبل از همه چیز آن را بشناسیم، عنوان داشت: باید بدانیم که این عالم تضاد است و سلیقگی نیست و باید خود را با آن منطبق کنیم وگرنه غافل گیر خواهیم شد.

عبادی با اشاره به اینکه در همه مراحل جمادات، نباتات، حیوانات و انسان این اصل حاکم است، بیان داشت: مسلم خود این حکمت دارد، هرچند شاید حکمت آن را ندانیم اما رمز و رازهای این عالم به عنوان دفتری است که باید تلاش کنیم آن را بفهمیم.

وی اضافه کرد: اگر یک عالم یکنواخت بود و تضاد نبود خیلی از جاه ها مشکل پیش می آمد و بنابراین تضاد مایه رشد است.

خبر جدید  اپیدمی دیوارنویسی در بیرجند/لکه‌هایی که بر چهره شهر می‌ماند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه خود انسان این تن نیست بلکه انسان اندیشه، فکر، جان و روح است، بیان داشت: اگر جامعه ای از حیات انسانی خود غافل شود به طور مسلم پروژه انسانی آن شکست خواهد خورد.

دنیا خود را برای مبارزه با تهاجمات فکری و اعتقادی آماده نکرده است

عبادی ادامه داد: انسان در دنیایی قرار دارد که عالم تضاد بوده و اگر بخواهد انسان باشد، انسان رشد کند و به مقصد خلقت در جهت انسانی خود برسد باید خود را در مقابل انواع تهاجم ها علیه عقل، تفکر، ارزش ها و اندیشه انسانی بسازد.

وی با بیان اینکه وقتی تفکر انحرافی مادی گری پیش می آید میلیون ها انسان قتل عام می شوند، بیان کرد: همچنین وقتی تفکر لیبرالیسم و انواع دسیسه ها، انحراف فکر انسان، خود پرستی، مال پرستی و شهوت پرستی پیش می آید این همه انسان باید فدای آن شود و به صورت های مختلف قتل عام شوند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: دنیا در این منجلاب دست و پا می زند و دلیلیش این است که خود را برای مبارزه علیه انواع تهاجم ها، بیماری های روحی، فکری و عقیدتی آماده نکرده است.

خبر جدید  برگزاری محفل انس با قرآن و عترت در سرايان

عبادی با تأکید بر اینکه بصیرت ها به صورت مصادیق و موارد ریشه دارد، افزود: ریشه کلی آن این است که عالم را درک کند و در این فرصت زندگی که پیدا کرده آن را بشناسد.

وی با اشاره به اینکه پیام پیامبران و جانشینان آن ها همواره این بوده که انسان باید این بصیرت را پیدا کرده و آماده باشد، بیان کرد: هیچ خدمتی برای نوع بشر بالاتر از این کمک نیست و بنابراین کار پیغمبران، علمای متعد و مردم با ایمان که در واقع بهداشت و درمان روان انسان بوده، بزرگترین خدمت به جامعه بشریت است.

 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: تمام دردهای امروز بشر از بی بصیرتی و انحراف فکری است و اگر بر اساس تعلیمات انبیاء عمل شود، دنیا بهشت می شود.

ریشه تمام تهاجمات نظامی و اقتصادی فرهنگی است

عبادی با تأکید بر اینکه زمانه را خود ما می سازیم چراکه تمام آنچه در دنیا پیش می آید عکس العمل عمل خود ماست، عنوان داشت: تا انسان از درون درست نشود محال است زندگی او درست شود.

وی با بیان اینکه برای نجات هر انسانی در هر جایی باید تلاش کنیم، افزود: در عین حال باید توجه داشته باشیم که اگر بیماری های واگیر انسانی که تهاجم فرهنگی نامیده می شود، حریم داشته باشند وگرنه ما را گرفتار خواهد کرد.

خبر جدید  متهم کردن نظام به ناکارآمدی روش جدید دشمنی استکبار با ملت ایران

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، ریشه همه تهاجمات نظامی، اقتصادی و انواع و اقسام سبک زندگی را فرهنگی دانست و گفت: باید زمان و شرایط خود را درک کنیم و دشمن را در هر شرایطی بشناسیم و خود را متناسب با آن مجهز کنیم.

عبادی ادامه داد: در دنیای دیروز و امروز تهاجم های نظامی به انواع و اقسام خود بوده و خواهد بود اما در عین حال آنچه تیشه به ریشه می زند هجوم های فکری و فرهنگی است.

وی بیان داشت: به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران افتخار می کنیم که هم در جهت دفاعی از ابعاد نظامی پاسخگوی دشمن است و دشمن را ناکام می گذارد و هم مجهز به تجهیزات مکتبی و فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه غنای فرهنگی نیروهای مسلح سلاح کار نظامیشان است، بیان داشت: این نیروها چون به صورت مکتبی ساخته شده اند، اصل را فرهنگ می دانند و حرکت های نظامی آن ها بر اساس گسترش های فرهنگی است.

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب