آخرین اخبار
کد خبر:42811 | 17:53:27 - سه‌شنبه 27 آگوست 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رویای راه‌آهن به واقعیت می‌پیوندد
رویای راه‌آهن به واقعیت می‌پیوندد
استاندار خراسان‌ جنوبی گفت: عملیات اجرایی پروژه ۳۲ کیلومتری راه‌آهن بیرجند به قاین پس از برگزاری مناقصه و مشخص شدن برنده آن، به زودی آغاز می‌شود.

شعار سال: محمدصادق معتمدیان، شب گذشته سوم شهریور، در اولین همایش خراسان جنوبی در مسیر پیشرفت اظهار کرد: باتوجه به پیشران‌های اقتصادی، چشم‌انداز روشنی را در استان می‌بینیم . وی با بیان اینکه برای رسیدن به توسعه همه جانبه نیازمند تکمیل زیرساخت‌ها هستیم، افزود: علی رغم ظرفیت‌های بالای استان در بخش‌های سرمایه گذاری به خصوص بخش خصوصی با مشکل مواجه هستیم .

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های جدی ما در استان احداث و تکمیل زیرساخت‌ها است، تصریح کرد: کم آبی و خشکسالی چندین ساله مشکلات جدی را برای مردم و صنعتگران ایجاد کرده و نیازمند ارائه برنامه‌ای برای بهره برداری از منابع موجود آب استان هستیم .

معتمدیان ادامه داد: نداشتن این برنامه باعث شده در این سال‌ها در بخش‌هایی توسعه پیدا کردیم که نیاز نبوده است .

خبر جدید  تمام مسیل‌ها و معبرهای بیرجند باز است

وی با بیان اینکه در سال گذشته با رایزنی با وزیر نیرو تدوین سند سازگاری با شرایط کم آبی در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: لازم است فعالان حوزه‌های اقتصادی در استان با هماهنگی یکدیگر در راستای ترویج فرهنگ کار و تلاش و کارآفرینی قدم بردارند .

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر هم افزایی بین بخش‌های مختلف خصوصی و دولتی، تصریح کرد: متاسفانه شاهد خام فروشی محصولات استراتژیک استان هستیم .

معتمدیان ادامه داد: به منظور فرآوری محصولات استراتژیک به دنبال فراهم آوردن منابع خوبی از طریق بانک‌ها و بخش‌های مختلف کشور برای این موضوع هستیم که امیدواریم با همکاری بخش خصوصی شاهد پویایی بیشتر باشیم .

خبر جدید  برگزاری هرگونه همایش و افطاری از بودجه بیت المال ممنوع

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه برخی از محصولات استراتژیک استان کمتر از یک درصد فرآوری می‌شوند، خاطرنشان کرد: همایش ملی عناب در استان برگزار شد که اقدامی مهم و ارزشمند در معرفی محصولات استراتژیک استان بود .

معتمدیان ادامه داد: عملیات اجرایی پروژه ۳۲ کیلومتری راه آهن بیرجند به قاین پس از برگزاری مناقصه و مشخص شدن برنده آن، به زودی آغاز می‌شود .

وی بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته برای اتصال خراسان جنوبی به ارتباط ریلی دو پروژه هدف‌گذاری شده‌است که پروژه اول اتصال شهرستان بیرجند به ایستگاه یونسی شهرستان گناباد در خراسان رضوی است و در این خصوص در یک هفته گذشته هیات دولت این اجازه را داد که شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل کشور که از شرکت‌های دولتی وزارت راه و شهرسازی است، اجازه داشته باشد با بخش خصوصی قرارداد منعقد کند .

خبر جدید  مشکلات آبی زمینه ساز مهاجرت در شرق کشور است

استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: قطعه‌ای را از سمت بیرجند به قاینات از محل اعتبارات دولتی آغاز کرده‌ایم که مراحل مطالعه، مناقصه و بازگشایی پاکت‌ها انجام شد و یکی از شرکت‌های معتبر در حوزه راه‌آهن برنده این مناقصه شد . شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا ، تاریخ ۴ شهریور ۹۸، کد مطلب: ۹۸۰۶۰۴۰۱۶۱۴: www.isna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب