کد خبر:42811 | 17:53:27 - سه‌شنبه 27 آگوست 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رویای راه‌آهن به واقعیت می‌پیوندد
رویای راه‌آهن به واقعیت می‌پیوندد
استاندار خراسان‌ جنوبی گفت: عملیات اجرایی پروژه ۳۲ کیلومتری راه‌آهن بیرجند به قاین پس از برگزاری مناقصه و مشخص شدن برنده آن، به زودی آغاز می‌شود.

شعار سال: محمدصادق معتمدیان، شب گذشته سوم شهریور، در اولین همایش خراسان جنوبی در مسیر پیشرفت اظهار کرد: باتوجه به پیشران‌های اقتصادی، چشم‌انداز روشنی را در استان می‌بینیم . وی با بیان اینکه برای رسیدن به توسعه همه جانبه نیازمند تکمیل زیرساخت‌ها هستیم، افزود: علی رغم ظرفیت‌های بالای استان در بخش‌های سرمایه گذاری به خصوص بخش خصوصی با مشکل مواجه هستیم .

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های جدی ما در استان احداث و تکمیل زیرساخت‌ها است، تصریح کرد: کم آبی و خشکسالی چندین ساله مشکلات جدی را برای مردم و صنعتگران ایجاد کرده و نیازمند ارائه برنامه‌ای برای بهره برداری از منابع موجود آب استان هستیم .

معتمدیان ادامه داد: نداشتن این برنامه باعث شده در این سال‌ها در بخش‌هایی توسعه پیدا کردیم که نیاز نبوده است .

خبر جدید  تامین آب ، مهمترین مولفه مورد نیاز در شرق کشور است

وی با بیان اینکه در سال گذشته با رایزنی با وزیر نیرو تدوین سند سازگاری با شرایط کم آبی در دستور کار قرار گرفت، اظهار کرد: لازم است فعالان حوزه‌های اقتصادی در استان با هماهنگی یکدیگر در راستای ترویج فرهنگ کار و تلاش و کارآفرینی قدم بردارند .

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر هم افزایی بین بخش‌های مختلف خصوصی و دولتی، تصریح کرد: متاسفانه شاهد خام فروشی محصولات استراتژیک استان هستیم .

معتمدیان ادامه داد: به منظور فرآوری محصولات استراتژیک به دنبال فراهم آوردن منابع خوبی از طریق بانک‌ها و بخش‌های مختلف کشور برای این موضوع هستیم که امیدواریم با همکاری بخش خصوصی شاهد پویایی بیشتر باشیم .

خبر جدید  مرز خراسان جنوبی به کانون و موتور اشتغال تبدیل شود

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه برخی از محصولات استراتژیک استان کمتر از یک درصد فرآوری می‌شوند، خاطرنشان کرد: همایش ملی عناب در استان برگزار شد که اقدامی مهم و ارزشمند در معرفی محصولات استراتژیک استان بود .

معتمدیان ادامه داد: عملیات اجرایی پروژه ۳۲ کیلومتری راه آهن بیرجند به قاین پس از برگزاری مناقصه و مشخص شدن برنده آن، به زودی آغاز می‌شود .

وی بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته برای اتصال خراسان جنوبی به ارتباط ریلی دو پروژه هدف‌گذاری شده‌است که پروژه اول اتصال شهرستان بیرجند به ایستگاه یونسی شهرستان گناباد در خراسان رضوی است و در این خصوص در یک هفته گذشته هیات دولت این اجازه را داد که شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ‌و نقل کشور که از شرکت‌های دولتی وزارت راه و شهرسازی است، اجازه داشته باشد با بخش خصوصی قرارداد منعقد کند .

خبر جدید  سفر مدیران ایدرو و ایمیدرو طی روزهای آتی به خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: قطعه‌ای را از سمت بیرجند به قاینات از محل اعتبارات دولتی آغاز کرده‌ایم که مراحل مطالعه، مناقصه و بازگشایی پاکت‌ها انجام شد و یکی از شرکت‌های معتبر در حوزه راه‌آهن برنده این مناقصه شد . شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا ، تاریخ ۴ شهریور ۹۸، کد مطلب: ۹۸۰۶۰۴۰۱۶۱۴: www.isna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب