کد خبر:3989 | 13:12:50 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رشد ۱۲۷ درصدی اعتبارات حوزه توانمندسازی کمیته امداد خراسان‌جنوبی
رشد ۱۲۷ درصدی اعتبارات حوزه توانمندسازی کمیته امداد خراسان‌جنوبی
گروه اجتماعی- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی گفت: اعتبارات حوزه توانمندسازی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی نسبت به سال گذشته ۱۲۷ درصد افزایش داشته است. به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، رضا سلم‌آبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی، امروز ۱۳ اسفندماه، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: علل فقر در خراسان‌جنوبی را […]

گروه اجتماعی- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی گفت: اعتبارات حوزه توانمندسازی کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی نسبت به سال گذشته ۱۲۷ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، رضا سلم‌آبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی، امروز ۱۳ اسفندماه، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: علل فقر در خراسان‌جنوبی را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد.
وی با اشاره به اینکه یکی از علل فقر در خراسان‌جنوبی آسیب‌های محیطی چون خشکسالی، کم‌آبی و بلایای طبیعی است، افزود: آسیب‌های اجتماعی مانند بیکاری، حاشیه نشینی طلاق و بیکاری و آسیب‌های اقتصادی مانند تورم، رکود، صنایع راکد و ورشکستی کارخانه‌ها از دیگر علل فقر در خراسان‌جنوبی است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: هفته احسان و نیکوکاری از ۱۴ تا ۲۱ اسفند برگزار می‌شود و این هفته فرصتی برای به تصویر کشیدن سخاوت و مهربانی مردم نیکوکار نسبت به اقشار نیازمند و محروم است.
سلم‌آبادی ادامه داد: یکی از برنامه‌های کمیته امداد که از اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد افزایش سه برابری مستمری مددجویان بود.
وی با بیان اینکه زمانی تصور بر این بود که خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد تنها مصرف‌گرا هستند، تصریح کرد: در حال حاضر در راستای توانمندسازی مددجویان اقدامات زیادی صورت گرفته و تسهیلات حوزه توانمندسازی نیز نسبت به سال گذشته ١٢٧ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی بیان کرد: گاهی نیز این نکته بیان می‌شود که برخی از خانواده‌های تحت پوشش به لحاظ مالی محروم نیستند در حالی که ما برای تحت حمایت قرار دادن یک خانواده نیازمند، بررسی‌های میدانی را انجام می‌دهیم.
سلم‌آبادی ادامه داد: علی‌رغم این مطلب ما طرح پایش خانواده‌های تحت پوشش را انجام دادیم تا تنها افراد نیازمند از خدمات کمیته امداد برخوردار باشند.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از اقداماتی که در کمیته امداد انجام شد این است که تسهیلات را از بلاعوض به سمت تسهیلات معوض ببریم، افزود: تسهیلات بلاعوض تنها به افراد از کارافتاده، زنان سرپرست خانوار و کسانی که شرایط ویژه‌ای دارند اعطا شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین در راستای رفع محرومیت از نقط مرزی خراسان‌جنوبی اعتبارات اختصاص یافته به این مناطق را ۲۰ درصد بیشتر در نظر گرفته‌ایم.
ارائه ۱۷ خدمت به صورت الکترونیکی در کمیته امداد خراسان‌جنوبی
سلم‌آبادی اظهار کرد: یکی دیگر از برنامه‌های کمیته امداد خراسان‌جنوبی حرکت به سمت خدمات الکترونیک است و در حال حاضر تأیید ارائه ۱۷ خدمت به صورت الکترونیکی را گرفته‌ایم.
وی با اشاره به اینکه مجموع مستمری ثابت و افزایش مستمری که در یک ماه به مددجویان پرداخت می‌شود، هشت میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: سهم مردم در رفع فقر حدود ۲۰ درصد است اما چون خالصانه پرداخت می‌شود بسیار گره گشا است.
انتهای پیام

خبر جدید  680 هکتار از زمین های شهرک ها و نواحی صنعتی آماده واگذاری

0/5 (0 نقد و بررسی)



داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب