کد خبر:1703 | 22:06:35 - شنبه 10 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیسی: بهره‌گیری از نیروی کارآمد جوان راه برون‌رفت از مشکلات کشور است
رئیسی: بهره‌گیری از نیروی کارآمد جوان راه برون‌رفت از مشکلات کشور است
تولیت آستان قدس رضوی گفت: نیروی متراکم کارآمد و جوان از سرمایه‌های بزرگ کشور است که بهره‌گیری از این افراد راه برون‌رفت از مشکلات کشور است. به گزارش ایسنا- منطقه خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، عصر امروز (۲۱ بهمن ماه) در نشست صمیمی با دانشجویان، دانشگاهیان و خادمیاران در بیرجند افزود: دشمن به هیچ […]

تولیت آستان قدس رضوی گفت: نیروی متراکم کارآمد و جوان از سرمایه‌های بزرگ کشور است که بهره‌گیری از این افراد راه برون‌رفت از مشکلات کشور است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، عصر امروز (۲۱ بهمن ماه) در نشست صمیمی با دانشجویان، دانشگاهیان و خادمیاران در بیرجند افزود: دشمن به هیچ وجه راضی نیست که ملت ایران در کشور خود دستاوردی داشته باشد.

وی بیان کرد: علم و دانش اقتدار به همراه دارد و این دانش باید به بازار و تولید وصل شود و این یعنی ارتباط با دانشگاه و حوزه صنعت و تولید ایجاد شود.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه مثلث علم، اقتصاد و سیاست یک کشور را توانمند می‌کند گفت: خراسان جنوبی با وجود اینکه در نقطه صفر مرزی قرار دارد اما کمترین آمار جرم و جنایت مربوط به این استان است.

رئیسی تصریح کرد: هرچند مسئولان مربوط در خصوص تامین امنیت تلاش می کنند اما این امنیت پایدار مربوط به فرهنگ غنی و دین مداری مردم است.

وی ادامه داد: فرهنگ مردم استان، آنها را از ارتکاب به جرم و جنایت باز می‌دارد و این سرمایه بزرگ خراسان جنوبی است.

نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان بیان کرد: بهره‌وری ما از دریا مطلوب نیست در صورتی که در کشورهای اروپایی تولید ناخالص ملی از دریا ۵۰ درصد از دریاست و اقتصاد دریای آنها فعال است این میزان در ایران در خوشبینانه‌ترین حالت سه درصد است.

وی اضافه کرد: کشورهای همجوار ما و کشور هند به میزانی که ما پول نفت داریم از فضای مجازی و دیجیتال درآمد دارند.

خبر جدید  مشارکت ۲۳۰ دانش آموز خراسان جنوبی در جشنواره جوان خوارزمی

رئیسی اظهار کرد: زمینه‌های کار در کشور زیاد است و آنچه از سرمایه انسانی موفقیت داشتیم در حوزه هایی بوده که روحیه بسیجی و انقلابی وجود داشته است و حتما وضعیت شهرستان نهبندان قبل از انقلاب با نهبندان امروز تفاوت دارد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: وضعیت دانشجویی ما و استادان استان نسبت به قبل انقلاب بسیار رشد کرده و اینها به برکت انقلاب است که در کنار این داشته ها باید به دنبال جایگاه بهتر و برتر باشیم و آنچه بر ما واجب است توجه به موضوع تولید، اشتغال، کارآفرینی و افزایش بهره‌وری است.

رئیسی افزود: ۶ سال قبل قضیه داعش شروع شد و آنها هر جنایتی را با پولی که از سعودی و اطلاعاتی که از صهیونیست‌ها و پشتیبانی و سلاح از آمرکایی‌ها داشتند انجام دادند و هیچ کس تصور شکست آنها را نداشت.

وی اظهار کرد: بعد از ۶ سال با حضور نیروهای مخلص و جانفشان بساط داعش جمع شد و مقام معظم رهبری در این خصوص فرمودند که ما خواستیم و انجام دادیم اما دشمن خواست و نتوانست انجام دهد.

تولیت استان قدس رضوی ادامه داد: اتاق های فکر بسیاری از کارهای علمی و تکنیکی در دست ایرانی هاست و اگر بازار کار و تولید ایجاد شود همه این افراد به کشور بازمی‌گردند.

وی تاکید کرد: کشور و دانشگاه‌های ما توانایی رفع مشکلات کشور را دارد زیرا انقلاب ما مدنیتی را به عالم عرضه کرده و شاخصه آن این است که هم معنویت و هم سیاست در آن به هم پیوند می‌خورد.

خبر جدید  قرارگاه امام هاد(ع) در قالب رزمایش سپاهیان محمد رسوالله در سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرد

تولیت استان قدس رضوی بیان کرد: در دنیا گفته شده که علم با ایمان سازگاری ندارد ولی انقلاب اسلامی ثابت کرد که بهترین دانشمند دلداده خداوند را می‌توان تربیت و بین علم و ایمان، سیاست و معنویت ارتباط ایجاد کرد.

رئیسی گفت: آستان مقدس حضرت رضا (ع) ظرفیت بزرگی است نسبت به کسانی که جایگاه مجاورت و همسایگی حضرت هستند مثل استان‌های خراسان جنوبی و شمالی که در اولویت قرار دارند و برنامه‌ریزی در آستان قدس با نگاه به خراسان بزرگ بوده است.

وی اظهار کرد: امروز عشق به خدمت به علی بن موسی الرضا (ع) آرزوی همه مسلمانان است و می‌خواهیم با این عشق به نیازمندان کمک شود چون خدمت به امام رضا (ع) تنها در حرم مطهر نیست، خادم فقط در حرم نیست و مخدوم هم فقط زائر نیست.

نماینده مردم خراسان‌جنوبی در مجلس خبرگان رهبری گفت: گروه های جهادی را فعال و حمایت کردیم و سال گذشته صدها گروه دانشجویی در نقاط مختلف خدمت کردند و حمایت از گروه‌های جهادی در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار کرد: بعد از انجام واجبات و ترک محرمات هیچ کاری واجب تر از گره گشایی از کار مردم نیست و با بضاعت موجود در آستان قدس، گام‌هایی ماندگار برای رفع مشکل مردم استان برخواهیم داشت.

خبر جدید  وزش باد شدید و گرد و خاک در خراسان جنوبی

رئیسی یادآور شد: مقام معظم رهبری در دوره ریاست جمهوری خود گفته بودند که اقتصاد جنوب خراسان، سنگ است و این نوع سنگ که در نهبندان و سربیشه وجود دارد در بسیاری از کشورهای مدعی اقتصاد با سنگ، وجود ندارد.

تولیت استان قدس رضوی تصریح کرد: باید از ظرفیت سنگ‌های تزئینی در استان تولید و اشتغال به درستی استفاده شود.

رئیسی ادامه داد: پیشرفت‌هایی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بدست آمده بر کسی پوشیده نیست و گام‌های ارزشمندی برداشته شده اما وضع موجود ما با وضع مطلوب فاصله دارد و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی به همه مسئولان این است که می توان وضع موجود را به وضع مطلوب نزدیک تر کنیم به شکلی که کمترین فاصله ایجاد شود و جامعه ای داشته باشیم که مشکلات امروز را نداشته باشد.

نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری افزود: کشور ایران با عنایت خداوند منابع خدادادی دارد و باید به دنبال افزایش بهره وری استفاده از منابع باشیم.

وی بیان کرد: در بعضی کشورها نیروی انسانی کارآمد وجود ندارد اما در ایران نیروی متراکم کارآمد و جوان داریم و این از سرمایه های بزرگ کشور است.

رئیسی گفت: منابع و ذخایر موجود در کشور در کنار نیروی انسانی کارآمد انتظاراتی ایجاد کرده و آن انتظار این است که با همه تهدید و فشار دشمن می توان راه های برون رفت از این شرایط را ایجاد کنیم.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب