کد خبر:950 | 20:01:45 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دشمن تلاش می کند قطار رو به رشد جمهوری اسامی ایران را متوقف کند
دشمن تلاش می کند قطار رو به رشد جمهوری اسامی ایران را متوقف کند
گروه اجتماعی: وزیر ارتباطات با بیان اینکه چالش‌ها و اشکالاتی وجود دارد که مقدمه رشد است،ادامه داد: همواره دشمن تلاش می کند قطار رو به رشد ایران را متوقف کند اما موفق نخواهد شد چرا که جمهوری اسلامی مستحضر به مردم و ولایت فقیه است. به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از خراسان جنوبی، […]

گروه اجتماعی: وزیر ارتباطات با بیان اینکه چالش‌ها و اشکالاتی وجود دارد که مقدمه رشد است،ادامه داد: همواره دشمن تلاش می کند قطار رو به رشد ایران را متوقف کند اما موفق نخواهد شد چرا که جمهوری اسلامی مستحضر به مردم و ولایت فقیه است.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن (ایکنا) از خراسان جنوبی، آذری جهرمی امروز ۱۶ بهمن جاری در شورای اداری استان با بیان اینکه جمهوری اسلامی توانسته نقش خود را به خوبی در همه جا ایفا کرده، بیان کرد: فضای تبلیغاتی نظام اسلامی را ناکارآمد نشان می‌دهد، واقعیت این است که امروز جمهوری اسلامی در منطقه دارای اقتدار بوده و نقش پیدا می کند و موضوعات بدون جمهوری اسلامی قابل حل نیست.

وی با بیان اینکه دولت‌های منطقه چاره‌ای جز مذاکره با ایران ندارند، اظهار کرد: تلاش‌های زیادی برای حذف جمهوری اسلامی برای تغییر ر وندها شد که بی‌نتیجه ماند؛ ۳۹ سال است که در برابر حرکت هوشمندانه امام راحل و رهروان امام دشمنان دسیسه‌های زیادی کرده‌اند که بی‌نتیجه مانده‌است. 

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه دو هزار جوان خراسان‌جنوبی جان خود را برای انقلاب تقدیم کردند که مدیون خون آن‌ها هستیم ، عنوان کرد: تهاجمات مختلف از جنس فرهنگی، جنگ تحمیلی و ائتلافات منطقه ای علیه جمهوری اسلامی انجام دادند که این نشان دهنده اقتدار و نفوذ جمهوری اسلامی است.

خبر جدید  برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی نماز در خراسان‌جنوبی

وی با اشاره به شرایط رشد و توسعه و پیشرفت جمهوری اسلامی، افزود: در زمان حاضر در زمان طاغوت ایران چه حرفی برای گفتن داشت؛ در حوزه صنایع خودرو، هسته ای، فضایی و نانو جمهوری اسلامی به پیشرفت هایی رسیده است.

این وزیر دولت دوازدهم با بیان اینکه چالش‌ها و اشکالاتی وجود دارد که مقدمه رشد است،ادامه داد: همواره دشمن تلاش می کند قطار رو به رشد ایران را متوقف کند اما موفق نخواهد شد چرا که جمهوری اسلامی مستحضر به مردم و ولایت فقیه است.

وی گفت: همه ما مرهون حرکت هوشمندانه قدرتمندانه و عالمانه امام راحل و ندیون جان فشانی شهدای خود هستیم. تکلیفی مهم در این ایام داریم آن هم نگریستن به اقدامات پیش رو است ، قدرت جمهوری اسلامی به مردم است و ما باید در حداکثر توان خود برای آنها بکار کنیم. مردمی دیندار و ولایتمدار و شهید پرور که حق دارند از رفاه بیشتری برخوردار باشند.

آذری جهرمی شاکله اقتصاد استان را کشاورزی دانست و با بیان اینکه محصولاتش در دنیا زبانزد است، گفت: کمبود بارش از مشکلات این استان است، وقتی شاکله اقتصادی  استان وابسته به کشاورزی است و با کمبود بارش مواجه است دولت می تواند برای اقتصاد و همچنین مشکل آب تدبیر کند.

خبر جدید  برخورداری 500 واحد صنعتی از نعمت گاز طبیعی

وی با بیان اینکه در جنوب و شمال ایران آب وجود دارد، افزود: یکی از کارها بهینه کردن مصرف آب است بیش از ۹۰ درصد منابع آبی صرف کشاورزی می شود . دولت در این رابطه فکری کرده ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی و همین مقدار از منابع بانکی برای مشاغل روستایی اختصاص پیدا کرده  که بخش اعظم آن برای بخش کشاورزی است. 

این وزیر دولت با بیان اینکه بهینه سازی مصرف آب را در روستاها مدنظر قرار داده‌ایم، گفت: برنامه دیگر دولت در رابطه با معضل اصلی استان یعنی بیکاری است.

وی با بیان اینکه تورم  تا حدود زیادی کنترل و تک رقمی شده است، ادامه داد: دو برنامه برای اشتغال به صورت همزمان وجود دارد، توسعه اشتغالات زودبازده مبتنی بر خدمات که برای ایجاد خوداشتغالی است.

این وزیر در ادامه صحبت‌هایش گفت: حوزه دوم ایجاد رونق در فضای ساخت و ساز ساختمانی است که در دو حوزه کار شده، سقف منابع بانکی برای خرید خانه افزایش پیدا کرده است. دولت برای ساخت مسکن در بافت های فرسوده برنامه ریزی کرده که این امر دو معضل را حل می کند و آن، خانه دار شدن جوانان و مقاوم سازی خانه ها است. امیدواریم با آغاز این طرح رونق به حوزه مسکن برگردد و باعث رونق در صنایع پایین دستی شود و برگرداندن سطح اشتغال  را شاهد باشیم.

خبر جدید  رسیدگی به مناطق محروم رویکرد جدید هیئت فوتبال استان کرمان است

وی با بیان اینکه یکی از حوزه های موثر درایجاد اشتغال حوزه فناوری اطلاعات است، گفت: هرچند اقتصاد صنعتی در دنیا در حال افزایش است ولی فناوری اطلاعات در حوزه خدمات می تواند نقش خوبی ایفا کند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه خلاقیت در مغز جوان انقلابی است و برای ایجاد اشتغال فضا می خواهد، گفت: این استان دو دانشگاه خوب داشته و جوانان مومن خلاق خوبی دارد که می توانند نقشی آفرینند که در دنیا مورد اقبال قرار گیرد.

وی با بیان اینکه فضای مجازی اقتصادی است که مرز نمی شناسد، گفت: در دو سال گذشته با فراهم آوری زیرساخت ها۱۵۰ هزار شغل ایجاد شده است، در خراسان جنوبی در یک سال گذشته مرکز توانمندسازی راه اندازی کردیم. در پارک علم و فناوری ۱۶ شرکت از ۴۰ شرکت در حوزه   ict هستند. وضعیت استان با اقدامات خوب اما قانع کننده نیست مردم شایستگی بیشتری دارند. 

وزیر ارتباطات بیان کرد: امروز شهرهای استان دسترسی به اینترنت های نسل سوم و چهارم دارند؛ ۷۸۴ روستای بالای۲۰ خانوار داریم که ۲۸ روستا هیچ گونه ارتباطی ندارد؛ ۳۱۰   تحت پوشش ایرانسل هستند ؛ باید برنامه ریزی جدی تری کنیم تا شهریورماه مشکلات ارتباطی مناطق کمتر برخوردار را رفع کنیم. 

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب