کد خبر:616 | 15:04:46 - جمعه 2 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دشمن با ایجاد فتنه فرصت آگاهی را می‌گیرد
دشمن با ایجاد فتنه فرصت آگاهی را می‌گیرد
امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه امروز دشمن در فضای واقعی و مجازی فرصت آگاهی‌های لازم را از ما می‌گیرد، گفت: باید از ریشه و پایه دین را شروع کنیم تا طوفان فضای مجازی نتواند آن را خراب کند. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمد مختاری، امروز (۱۳ بهمن) در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند اظهار […]

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه امروز دشمن در فضای واقعی و مجازی فرصت آگاهی‌های لازم را از ما می‌گیرد، گفت: باید از ریشه و پایه دین را شروع کنیم تا طوفان فضای مجازی نتواند آن را خراب کند.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمد مختاری، امروز (۱۳ بهمن) در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: بر اساس معارف ناب قرآن و اهل بیت(ع)، منشاء هر خیری؛ علم، معرفت، آگاهی و شناخت است و منشاء هر شری جهالت است.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) فرمود که برترین شما کسی است که بامعرفت و آگاه تر باشد، افزود: ریشه همه غرص ورزی‌ها به اسلام و اهل بیت(ع)؛ جهالت نظری و عملی است لذا باید به سمت معرفت افزایی برویم.

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: مهمترین منبع معرفت انسان عقل است و اگر عاقلانه و عالمانه رفتار کنیم گرفتار جهالت و فتنه ها نمی شویم.

مختاری با اشاره به اینکه تعقل برای انسان معرفت ایجاد می کند، تصریح کرد: اگر عاقلانه و با معرفت باشیم حیا و دیانت تصمین شده است لذا اگر کسی عقل نداشته باشد دین نیز ندارد.

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: دین اسلام را باید با عقل بفهمیم و درک کنیم و در این صورت است که دشمن هرگز با سم پاشی و زرق و برق پوچ نمی‌تواند ما را خلع سلاح کند.

خبر جدید  آثار شهید مطهری منظومه اطلاعات و تغذیه فکری جوانان است

مختاری با تاکید بر اینکه باید پایه ها را محکم کنیم چراکه دین یک امر تشریفاتی نیست بلکه یک ضرورت و نیاز حتمی است که خدا بر اساس حکمتش قرار داده است، خاطرنشان کرد: این سرمایه در اختیار ما است تا جان و روح ما اکسیژن برای تنفس داشته باشد و ۱۲۴ هزار پیامبر همه با تحمل سختی ها و مشکلات برای این آمده اند که سرمایه دین به دست انسان برسد.

وی بر ضرورت وجود دین تاکید کرد و افزود:  آنچه ۴۰ سال مردم را نگه داشته ایمان مردم است و زندگی بشر معمایی است که جزء با معارف ناب دین حل شدنی نیست.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: فلسفه دین عمیق است و نجات انسان از این چاه و عالم دنیا جزء از طریق معارف ناب دین امکانپذیر نیست.

مختاری با بیان اینکه اگر فلسفه دین را بفهمیم دیگر هرگز از آن دست برنخواهیم داشت، افزود: دشمن با فتنه‌ها دین و دیانت ما را هدف قرار داده است و لذا باید خودمان را در برابر فتنه های آخرالزمان بیمه کنیم.

وی با بیان اینکه باید دوران چهل ساله انقلاب اسلامی به خصوص جریانات دیماه امسال را تجزیه و تحلیل کنیم، اظهار کرد: در جریانات اخیر یک روی سکه مطالبات به حق مردم بود که حق داشتند اعتراض کنند اما روی دیگر اغتشاشات باطل بود که مردم به صحنه آمدند و فتنه دشمن را خاموش کردند.

خبر جدید  تمسک به اندیشه‌های امام(ره) شاهراه پیشرفت ملت ایران است

امام جمعه موقت بیرجند گفت: مردم باید با روشنگری متوجه شوند که مطالبه حق است و آشوب و فتنه باطل است.

مختاری بیان کرد: دشمن از جنگ تا فتنه‌های قومی و مذهبی، تحریم‌های ظالمانه، تهاجم فرهنگی و تبلیغاتی را علیه مردم و نظام اسلامی داشته اما مردم ایران همواره با در صحنه آمدن توطئه‌های دشمن را خنثی کردند و امروز دشمن مستاصل شده و می خواهد با سیاه نمایی و ایجاد ناامیدی در مردم آنان را خسته کند.

وی با بیان اینکه دشمن در مرحله دوم تلاش دارد به مردم القا کند ریشه تمام بدبختی‌ها جمهوری اسلامی است و باید آن را براندازی کرد اما این غلط است و باید برای مردم روشنگری شود، افزود: این حرف دشمن که حل مشکلات کشور لاینحل است دروغ بزرگی است و باید تمام اهداف و توطئه های دشمن برای مردم روشنگری کنیم.

 امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه نظام اسلامی برای ما برکات دنیوی و اخروی فراوانی به همراه دارد، بیان کرد: این انقلاب ما را به آغوش اسلام برگردانده و ما محرم و صفر را داریم و اگر بنا بود ما نیز در دنیای فساد و استکبار باقی می ماندیم خدا می داند چه بر سر ما می‌آمد.

خبر جدید  ۴۹ فقره تصادف در جاده های خراسان جنوبی رخ داد/۳نفر جان باختند

 مختاری با تاکید بر اینکه ما بخاطر چند مشکل اقتصادی اسلام را رها نمی‌کنیم، افزود: انقلاب اسلامی برای ما عزت و استقلال به ارمغان آورده است و ما را در مسیر زمینه سازی ظهور قرار داده و امروز کشور ما اُم القری دنیای اسلام است.

وی با بیان اینکه کشور ما در فناوری فضایی، نانو، سلول های بنیادی و انرژی هسته‌ای جزو ۱۰ کشور دنیا است، تصریح کرد: ایران اسلامی با اینکه در کانون ناامنی خاورمیانه قرار دارد اما برای خود و کشورهای همسایه امنیت ایجاد کرده است.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: بعد از انقلاب انقلاب اسلامی کشور ما با ۸۰ میلیون جمعیت، خشکسالی و هشت سال جنگ و تحریم دشمنان اما اکثریت مردم وضع آنان از زمان طاغوت بهتر است.

مختاری یادآور شد: اگر به این انقلاب بی وفایی و پشت کنیم جواب حضرت زهرا(س) و خون هزاران شهید را چه می‌دهیم؛ بنابراین ما تا پای جان از ولایت و انقلاب دفاع می کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب