کد خبر:39826 | 20:42:36 - سه‌شنبه 28 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دست‌های گره‌گشای خیران در لحظه افطار/توزیع ۳ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان خراسان جنوبی
دست‌های گره‌گشای خیران در لحظه افطار/توزیع ۳ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان خراسان جنوبی
رمضان که می‌آید انگار حال دلمان هم خوب می‌شود و راه و روشی جدید و دوست‌داشتنی در دستور کار ما قرار می‌گیرد و در این بین کمک به دیگران، دستگیری از نیازمندان و افطاری دادن از جمله برنامه‌های ویژه خیریه قمر بنی هاشم (ع) برای تقسیم مهربانی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، یتیم نوازی و رفع مشکلات کودکان یتیم و خانوادههای بی سرپرست یکی از جلوههای انسانی در جامعه اسلامی به شمار میرود که دین مبین اسلام همواره بر آن تاکید داشته است.

ماه مبارک رمضان قلبها آماده پذیرش نیکیها و طلب بخشش و مغفرت از درگاه خداوند بلند مرتبه است، یتیم نوازی و گستراندن سفرههای اطعام برای ایتام و اکرام در حق آنان در پرتو آموزههای دینی در این ماه سبب خواهد شد تا خیران و نیکوکاران به آرامش قلبی و سعادت حقیقی دست یابند.

مولای متقیان علی (ع) خود نمونه و اسوهای در یتیم نوازی و اکرام به آنها بود و شیعه واقعی امیرمومنان (ع) در حد توان خویش با الگوگیری از ایشان به ایتام و نیازمندان کمک و یاری میرساندبنابراین در این ماه بسیار زیبا و نیکوست اگر مسلمانان با کمک و رفع نیازهای افراد بی سرپرست و مستمند بتوانند زمینه سازندگی اخلاقی، سعادت دنیوی و اخروی خویش را فراهم کنند.

چه خوب شد که رمضان آمد و حال و هوای دلمان تغییر کرد تا با تقسیم محبت و مهربانی در کوچه پسکوچههای شهرمان، سخاوتمندی و دستگیری از نیازمندان تمرین شود.

خبر جدید  نرخ شیوع معلولیت در استان خراسان جنوبی به ۲.۹ درصد رسید

رمضان ماه دستگیری است؛ دستگیری از نیازمندان و انجام عمل صالح و بخشیدن گناهان است و کاش همه ما هر آنچه را از کدورت و بدی در دلهایمان داریم ببخشیم تا بخشیده شویم.

توزیع ۱۵۰ بسته مواد غذایی در ماه مبارک رمضان بین نیازمندان

مدیر عامل موسسه خیریه قمر بنی هاشم (ع) بیرجند در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: رمضان ماه رحمت است و چه زیباست این رحمت واسعه الهی، ماهی پر از برکت، سخاوت و دستگیری که عطر و بوی سخاوت در هر زمان و مکانی به وضوح نمایان است.

رقیه احمدیافزود: رمضان که میآید انگار حال دلمان هم خوب میشود و با تغییر راه و رسم زندگی غیر از ۱۱ ماه گذشته، راه و روشی جدید و دوستداشتنی در دستور کار ما قرار میگیرد و در این بین کمک به دیگران، دستگیری از نیازمندان و افطاری دادن از جمله برنامههای ویژه در موسسه خیریه قمر بنی هاشم (ع) برای تقسیم مهربانی است.

مدیر عامل موسسه خیریه قمر بنی هاشم (ع) بیرجند از توزیع بستههای مواد غذایی در بین خانوادههای نیازمند تحت پوشش موسسه خیریه در ابتداء ماه مبارک رمضان خبر داد و بیان کرد: در ابتدای ماه مبارک رمضان ۱۵۰ بسته مواد غذایی به ارزش هر بسته ۸۰ هزار تومان شامل برنج، گوشت، حبوبات، روغن و غیره از سوی خیران موسسه تهیه، بستهبندی و به درب منازل نیازمندان تحت پوشش موسسه ارسال شده است.

خبر جدید  آمریکا و انگلیس بیش از هر زمانی در ذلت و خواری قرار دارند

احمدی تصریح کرد: این موسسه خیریه مردمی بوده و زیر نظر هیچ ارگانی نیست و در سال ۱۳۹۶ با نام موسسه خیریه قمربنی هاشم (ع) خراسان جنوبی با ۹ عضو اصلی، در جهت کمک به نیازمندان و اقشار کم درآمد جامعه و با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون دوری از تجملگرایی و سادهزیستی به کمک خیران، مردم عادی، قشر متوسط و حتی ضعیف جامعه را در دستور کار قرار داد.

توزیع بیش از ۱۰ هزار قرص نان در ماه مبارک رمضان

وی از توزیع بیش از ۱۰ هزار قرص نان در ماه مبارک رمضان خبر داد و خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان کمک به نیازمندان سفارش شده که در طرح صدقه نان تلاش شده تا با تأسی از سنت حسنه امیرالمومنین علی(ع) در کمک به نیازمندان کمکهای نقدی خیران ارجمند در قالب بستههای نان تازه از ابتداء تا انتهای ماه مبارک رمضان روزانه تهیه و در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

توزیع غذای گرم در بین نیازمندان روستاها در دستور کار است

مدیر عامل موسسه خیریه قمر بنی هاشم (ع) بیرجند گفت: علاوه بر توزیع سبد غذایی، افطاری دادن و توزیع غذای گرم در بین نیازمندان روستاها هم از برنامههای مهمی است که در دستور کار است.

خبر جدید  بهار ۹۸|بیش از ۱۲ هزار زائر سال نو را در جوار بقاع متبرکه خراسان جنوبی تحویل کردند

احمدی از توزیع بیش از ۳ هزار پرس غذای گرم در وعده افطارخبر داد و خاطرنشان کرد: در این ایام تکرار ناشدنی از سال، بسیار زیباست که با کمک به نیازمندان لحظات زیباتری را رقم بزنیم و با تمرین کمک به نیازمندان، تلاش برای افزایش آرامش در زندگی را تمرین کرده و با دوری از روزمرگیها و بیتفاوتیها، توجه به نیازمندان و دغدغهمندیهایمان را نسبت به همنوعانمان افزایش دهیم.

توزیع ۳ هزار پرس غذای گرم در وعده افطار

وی یادآور شد: در این میان با همت دانشجویان بزرگوار دانشگاه صنعتی بیرجند و همت خیران موسسه، ۳ هزار پرس غذای گرم جهت افطار نیازمندان به درب منازل این عزیزان ارسال میشود.

مدیر عامل موسسه خیریه قمر بنی هاشم (ع) بیرجند اظهار داشت: پایگاههای سیار این موسسه در روز عید سعید فطر در محل مصلی المهدی و پایگاه ثابت موسسه واقع در خیابان سجادشهر نبش امامت ۴۵ آماده دریافت فطریه و کفاره مردم خیر بیرجند است.

احمدی افزود: شماره کارت ۵۸۹۲۱۰۱۲۱۷۱۳۰۲۳۲ به نام موسسه خیریه قمر بنی هاشم (ع) نزد بانک سپه نیز آماده دریافت وجوهات فطریه و کفاره مومنان است.

انتهای پیام/ش


منبع :: دست‌های گره‌گشای خیران در لحظه افطار/توزیع ۳ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان خراسان جنوبی

0/5 (0 نقد و بررسی)داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب